Státy Perského zálivu žádají Netflix, aby stáhl obsah považovaný za urážlivý

Nápisy na stánku Netflix jsou vidět na konferenčním sále Comic-Con International v San Diegu v Kalifornii, USA, 21. července 2022. REUTERS/Bing Guan/File Photo

Zaregistrujte se a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

DUBAJ (Reuters) – Arabské státy Perského zálivu si vyžádaly americký vysílací gigant Netflix (NFLX.O) Saúdskoarabský mediální regulátor v úterý oznámil, že odstraňuje obsah považovaný za urážlivý vůči „islámským a společenským hodnotám“ v regionu.

Obsah neupřesnil, ale uvedl, že zahrnuje obsah zaměřený na děti. Saúdskoarabský státní kanál Al-Ekhbariya v pořadu o tomto problému ukazoval rozmazané animované klipy, které vypadaly, že ukazují dvě objímající se dívky.

Generální úřad pro audiovizuální média se sídlem v Rijádu uvedl, že obsah porušuje mediální předpisy Rady pro spolupráci v Zálivu, která zahrnuje Saúdskou Arábii, Spojené arabské emiráty, Bahrajn, Omán, Katar a Kuvajt.

Zaregistrujte se a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

Pokud bude Netflix pokračovat ve streamování obsahu, dodal, „budou přijata nezbytná právní opatření.“

Netflix okamžitě neodpověděl na žádost agentury Reuters o komentář.

Spojené arabské emiráty vydaly podobné prohlášení týkající se obsahu Netflixu v úterý s tím, že budou v nadcházejících dnech navazovat na to, co platforma vysílá, a „posoudí její dodržování kontrol vysílání“ v zemi.

Vztahy mezi osobami stejného pohlaví jsou v mnoha zemích s většinou muslimů kriminalizovány a filmy obsahující takové vztahy byly v minulosti regulačními orgány v těchto zemích zakázány, zatímco jiné filmy, které používají vulgární výrazy nebo užívání nelegálních drog, jsou někdy cenzurovány.

Spojené arabské emiráty a další muslimské země počátkem tohoto roku zakázaly promítání celovečerního animovaného filmu Walta Disneyho „Lightyear“ v kinech, protože v něm vystupovaly postavy ve vztahu osob stejného pohlaví. Přečtěte si více

Zaregistrujte se a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

READ  Australský stát Victoria vstupuje do výluky na COVID-19 po ...

(Aziz Al-Yaqoubi hlásí v Rijádu a Alexander Cornwell v Dubaji). Napsal Ghaida Ghantous. Střih Rosalba O’Brien

Naše kritéria: Thomson Reuters Trust Principles.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *