Starosta Manily Isko Moreno – český velvyslanec vzdává hold časopisu Manila Times

10. února česká velvyslankyně Jana Sediv vzdala hold starostovi Manily Isku Morenovi Domakosovi za diskusi o současné spolupráci mezi Českou republikou a městem Manila a za návrh potenciálních oblastí pro budoucí spolupráci.

Česká velvyslankyně Jana Sediva představuje český krystal starostovi Isko Moreno

Starostu ve své kanceláři přivítala česká velvyslankyně Jana Peterková, viceprezidentka českého velvyslanectví v Manile. Diskutovali o reakci Govt-19 jak města Manily, tak České republiky, kde velvyslanec Sediv ocenil vydání očkovacího programu města Manily.

Velvyslanec Shediv rovněž sdílel bilaterální české rozvojové a kulturní projekty velvyslanectví v Manile, včetně projektu realizovaného společností World Vision Philippines. Cílem jednoročního humanitárního programu je poskytnout vzdělání a odbornou přípravu 80 mladým lidem v Paseku, jednom z největších slumů v zemi. Tento program pomáhá snižovat rozdíly ve vzdělání a zaměstnanosti.

Moreno navíc vysvětlil své úsilí přeměnit Manilu na zelenější a obyvatelnější město a vyjádřil zájem o spolupráci s Českou republikou při výměně osvědčených postupů při vytváření inteligentních měst. Velvyslanec vřele přijal vytváření inteligentních a zelených měst mezi hlavními prioritami českého velvyslanectví v Manile.

Kromě sdílení historie České republiky o tom, jak se od okupace Sovětského svazu stala členem Evropské unie, diskutoval velvyslanec Sediv s Moreno o různých snahách Evropské unie. Diskuse zdůraznila úsilí EU o podporu města Manily při rehabilitaci řeky BASIC a dlouhodobé úsilí EU o vytvoření zelené, flexibilní ekonomiky bez plastů na Filipínách.

„Mým jedinečným potěšením je setkat se s primátorem Iscem Morenem Tomakosem a sdílet s ním české velvyslanectví v Manile a bilaterální a multilaterální vztahy EU a úsilí o navázání spolupráce s ním na Filipínách, zejména v Manile. Těšíme se na sdílení,“ řekl velvyslanec Setiv.

Během čestné návštěvy předal velvyslanec klíč k městu Moreno na znamení pokračující spolupráce mezi českým velvyslanectvím v Manile a městem Manila. Velvyslanec obdobně předal starostovi dárek vyrobený ze sedativního českého křišťálu.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *