Standardní rebranding inteligentní domácí sítě Project CHIP ‚Matter‘

Project Connected Home via IP (Project CHIP) je nyní známý jako Matter. Connectivity Standards Alliance, organizace složená z více než stovky výrobců zařízení, včetně gigantů jako Apple, Amazon, Google a Samsung, O rebrandingu v úterý. Tyto společnosti se sešly pracovat na CHIP v roce 2019 s nadějí, že vytvoří otevřený standard inteligentní domácnosti, který spojí všechna jejich různorodá zařízení dohromady.

Nejjednodušší je, že Matter slibuje, že si budete moci zakoupit a používat zařízení s hlasovým asistentem podle vašeho výběru a snadno jej připojit k vaší stávající domácí síti. Při spuštění bude podporovat kromě sítí Ethernet, WiFi a Windows i Matter Alexa, Google Assistant a Siri vlákno A Bluetooth LE.

„Značka Matter bude působit jako razítko schválení, odstraní dohady z procesu nákupu a umožní podnikům i spotřebitelům vybrat si ze široké škály značek pro vytvoření bezpečných a propojených domů a budov,“ říká Kanadská kosmická agentura o rebrand. .

To, jak dobře Matter splní svůj slib, závisí na společnostech, které aktualizují své stávající produkty, aby podporovaly standard. U většiny inteligentních domácích zařízení je snadné mít pocit, že úplně vyměňujete dobrou žárovku nebo jiné běžné domácí zboží za něco dražšího a výrobce jej nebude podporovat déle než několik let.

Některá z prvních zařízení, která mají značku Matter, se začnou prodávat koncem roku 2021. Pocházejí od velkých i malých společností. Pozoruhodné začátečníky zahrnují Amazon, Google a Nanolife. Když Apple oznámil nové zprávy Apple TV 4K Minulý měsíc uvedl, že bude podporovat Thread i Project CHIP. Můžete také očekávat, že se logo Matter objeví od inteligentních žárovek po termostaty a bezpečnostní zařízení.

Všechny produkty doporučené společností Engadget jsou ručně vybírány naším redakčním týmem, nezávisle na mateřské společnosti. Některé z našich příběhů obsahují odkazy affiliate partnerů. Pokud něco koupíte prostřednictvím jednoho z těchto odkazů, můžeme získat provizi za přidružení.

READ  GTA 5 funguje lépe na PS5 než Xbox Series X

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.