Srbsko, Velká Británie a Itálie vyhrály Davis Cup

Srbsko, Velká Británie a Itálie vyhrály Davis Cup

Srbsko vedené světovou jedničkou Novakem Djokovičem, Velká Británie, Itálie a Finsko vedené trojnásobným grandslamovým vítězem Andym Murrayem vyhrály zápasy ve skupině Davis Cupu, protože týmy se snaží dostat do osmifinále.

Djokovič vede Srbsko do čtvrtfinále

Ve Valencii, pět dní po vítězství na US Open, porazil světová jednička Novak Djokovič Španěla Alejandra Davidoviče Foginu 6:3, 6:4.

Djokovičovo vítězství stačilo k tomu, aby Srb vyhrál a dostal se do osmifinále, protože Laszlo Djere porazil Alberta Ramose-Vinolase 6-4, 6-4.

Pro dobré výsledky Nikola Kasic a Miomir Kecmanovic porazili Davydovic Fogina a Marcel Granollers 6-4, 7-6(13). Česká republika je druhým týmem, který se kvalifikoval ze skupiny C.

Hlavní body: Španělsko v Srbsko |  Davis Cup 2023

Arnoldi a Sonego vyhráli italský titul ve dvouhře poté, co porazili Chile

V Bologni Matteo Arnoldi začal Italům dobře, když vyhrál 2-6, 6-4, 6-3 nad Christianem Karinem. Lorenzo Sonego poté porazil Nicolase Zariho 3-6, 7-5, 6-4.

Itálie tento týden prohrála předchozí remízu s Kanadou a je nyní 1:1, zatímco Chile porazilo Švédsko a zůstalo 1:1. Všechny čtyři země stále mají šanci kvalifikovat se do finále 8.

To nejlepší: Itálie v. Chile |  Davis Cup 2023

Evans a Skupski vedou Británii k vítězství ve čtyřhře nad Švýcarskem

V Manchesteru deblový pár Dan Evans a Neil Skupski porazil Stana Wawrinku a Dominica Strikera 6:3, 6:3, aby Švýcar vyhrál nad Brity 2:1.

Dříve v ten den Murray zaznamenal emotivní vítězství, ve stejný den jako pohřeb své babičky, když porazil Leandra Reidyho 6-7(7), 6-4, 6-4 za tři hodiny a 10 minut. Cameron vyrovnal Norrie 7-5, 6-4.

Velká Británie, která v týdnu porazila Austrálii, nyní vede svou skupinu dvěma výhrami ze dvou nerozhodných zápasů, ale Francie a Austrálie jsou stále ve hře o čtvrtfinále z této skupiny.

To nejlepší: Velká Británie vs Švýcarsko |  Davis Cup 2023

Finsko porazilo Chorvatsko ve dvou dvouhrách

Ve skupině D Otto Virtanen a Emil Rusuvuuri oživili Finsko na turnaji, když v baráži dvouhry porazili Chorvatsko.

READ  Česká míra nezaměstnanosti podle očekávání klesla na 3,6 %: Praha ráno

Ve Splitu porazil Virtanen Chorvata Dino Prismic 6-4, 3-6, 6-3, následovala výhra 7-6(3), 6-4 nad Rusuvuri Borna Kojo. Finsko je nyní nerozhodné 1:1 a ve čtvrtfinále se střetne s USA, zatímco Nizozemí, které vyhrálo oba zápasy, se z této skupiny jistě kvalifikuje do čtvrtfinále.

To nejlepší: Chorvatsko vs. Finsko |  Davis Cup 2023

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *