Sports Digest: Wimbledon přidává do cenového fondu, ale vítězové vydělají méně než před pandemií

Tenis

Wimbledon: Wimbledon nabídne hráčům rekordních 50,5 milionu dolarů jako kompenzaci, ale šampioni dvouhry dostanou méně, než byla předpandemická částka. All England Club ve čtvrtek oznámil, že finanční odměna bez denních příspěvků je 48,8 milionu dolarů. Každý individuální vítěz mezi muži a ženami vydělá 2,5 milionu dolarů, což je o 14,9 % méně než v roce 2019.

Celková výhra je 11% nárůst ve srovnání s loňským rokem, kdy byla kapacita davu snížena kvůli omezením koronaviru, a 5,4% nárůst oproti roku 2019.

Nejstarší Grand Slam začíná 27. června a organizátoři zdůraznili plány, aby se soutěž na travnatém hřišti poprvé po třech letech zaplnila. I když je to méně než suma za rok 2019, peněžní odměny pro vítěze dvouhry mužů a žen jsou o 17,6 % vyšší než v loňském roce, kdy své tituly získali Novak Djokovič a Ash Party. Turnaj 2020 byl z důvodu pandemie COVID-19 zrušen.

Opravy ATP: Mužské tenisové turné ATP ve čtvrtek oznámilo reformy, které zahrnují rozšíření pěti turnajů Masters 1000 a rozdělení zisku mezi hráče a turnaje od příštího roku v poměru 50:50.

Změny schválené radou ATP zahrnují také navýšení prize money, vše v důsledku více než dvouletého vyjednávání. Plán první fáze „OneVision“ doufá ve zvýšení zisků sloučením příjmů z turnajů v ATP Media a inovací tenisových dat specifických pro turné.

Hráči poprvé obdrží auditované turnajové finance a „hlavní vzorec pro sdílení příjmů 50-50 sjednotí zájmy hráčů a turnajů při vývoji hry jako úspěšných partnerů“.

Od příštího roku se turnaje Masters v Madridu, Římě a Šanghaji rozrostou z osmi dnů na 12 dnů v souladu s Indian Wells a Miami. Počínaje rokem 2025 se podobně rozšíří akce pro Kanadu a Cincinnati. Asociace uvedla, že finanční odměna za pět rozšířených akcí se zvýší o více než 35 %.

READ  Luis Enrique věří ve schopnost Španělska konkurovat poté, co vedl skupinu

Otevřený Stuttgart: Dvojnásobný wimbledonský šampion Andy Murray ve čtvrtek porazil sedmého nasazeného Alexandra Bublika 6-3 7-6 (4) a dostal se v německém Stuttgartu do čtvrtfinále.

35letý Murray ve druhém setu ubral na intenzitě, ale ušetřil tři setboly, když se zotavil ze zpoždění 5:2 a vyhrál za 1 hodinu 42 minut. Murray vynechal velkou část antukové sezóny, aby se mohl soustředit na přípravu na trávu. Minulý týden se dostal do semifinále Surbiton Cupu, když ho porazil Dennis Kudla.

Murrayho snahu dostat se do semifinále ve Stuttgartu otestuje nejlepší nasazený Stefanos Tsitsipas, který porazil Švýcara Dominica Strickera 6-3, 6-4 a připsal si své první vítězství na trávě od června 2019. Tsitsipas porazil Murrayho ve svém jediném předchozím střetnutí. . Loni na US Open.

Porazil také pátého nasazeného Nicka Kyrgiose, Nikoloze Basilashviliho 6-7 (4), 6-4, 6-3 a v semifinále se utká s Martonem Vosovičem.

Otevřít Nottingham: Nejlepší nasazená Maria Sakkari se vzpamatovala ze špatného začátku, když ve čtvrtek porazila Rebeccu Marino ve třech setech a v dalším deštivém dni na travnatém turnaji se dostala do čtvrtfinále Nottingham Open.

Řecká hráčka vyhrála 1-6, 6-3, 6-3, aby přežila svou snahu o druhý titul na okruhu WTA po turnaji Morocco Open na antuce v květnu 2019. Jako další bude hrát sedmá nasazená Beatriz Haddad Mayaová z Brazílie, která porazila Yoriko Mijazaki 6-2, 7-6 (4).

V soutěži mužů se Liam Brody stal třetím britským hráčem, který se dostal do čtvrtfinále, když porazil kvalifikujícího Fina Otta Virtanena ve třech setech.

Fotbal

Anglie Awards: Útočník Liverpoolu Mohamed Salah byl svými anglickými profesionály podruhé jmenován hráčem roku, zatímco ženskou cenu ve čtvrtek vyhrál útočník Chelsea Sam Kerr.

READ  Krigsikova a Sinyakova chtějí po své zlaté kariéře víc

Salah se stal teprve sedmým mužem, který vyhrál cenu ATP více než jednou po sezóně, ve které vstřelil 23 gólů Premier League – jeho první remíza s Tottenhamem Son Heung-min – a zaznamenal 14 asistencí v lize.

Kerr byla nejlepší střelkyní ženské Premier League s 20 góly, které pomohly Chelsea k titulu, s týmem také vyhrál FA Cup. Je první australskou hráčkou, muž nebo žena, která vyhrála cenu. Harry Kewell vyhrál cenu Young Player of the Year v roce 2000.

Liga národů: Portugalsko a Španělsko si ve čtvrtek připsaly vítězství v Lize národů a bojovaly se dvěma iberskými sousedy o postup do Final Four.

Portugalsko se samo dostalo do vedení ve skupině B Serie A výhrou 2:0 nad Českou republikou, zatímco Španělsko si připsalo první vítězství a posunulo se na druhé místo výhrou 1:0 nad trápícím se Švýcarskem v Ženevě.

Portugalsko, první mistr z roku 2019, má po třech zápasech náskok dvou bodů před Španělskem a tříbodového náskoku před Českem. Do Final Four se dostanou pouze vítězové skupin, zatímco týmy na posledním místě sestoupí.

Pro resetování hesla použijte níže uvedený formulář. Když odešlete e-mail na svůj účet, zašleme vám e-mail s kódem pro resetování.