Sportovní zprávy dnes: Co potřebujete vědět

jiný Chelsea dnes ráno zvítězila v Premier League nad Newcastlem 2: 0 a posunula se tak na čtvrté místo v tabulce.

Rafa Nadal
Fotografie: © AFLO SPORTS 2019

Německý útočník Timo Werner konečně ukončil své tříměsíční sucho v lize a dal druhý gól zápasu z rohového kopu.

Rekordní West Ham mezitím pokračoval ve svém působivém výkonu poté, co porazil naposledy umístěný Sheffield United 3: 0, čímž se Hammers dostali na páté místo v tabulce.

Rafael Nadal do čtvrtfinále Australian Open

Rafael Nadal zvítězil nad šestnáctým Italem Fabiem Foninim 6-3 6-4 6-2, aby se v pondělí dostal do čtvrtfinále na tenisovém turnaji Australian Open.

Španělské druhé semeno, které se honilo za grandslamovým titulem č. 21, si udrželo vytrvalost proti Foniniho silnému úderu a skvěle odraženým úderům.

A uspořádal schůzku ve čtvrtfinále s pátým semifinále Řecka Stephanosem Tsitsipasem, který se dostal do čtvrtfinále po devátém semifinále Matteo Perrettini odstoupil kvůli namáhání břicha.

Daniel Medvedev porazil MacKenzie MacDonalda 6: 4, 6: 2, 6: 3, natáhl sérii vítězných zápasů na 18 zápasů a čtvrtfinálovým zápasem pro Rusko se stal úplně s Andrejem Rublevem, který si zajistil postup do čtvrtfinále po Norovi Kasperovi Rudd. Zraněný důchodce.

Medveděv a Rublev se ve čtvrtfinále připojili k Rusovi Aslanovi Karatsevovi, což je poprvé v otevřené éře, kdy se tři Rusi dostali do čtvrtfinále na stejném grandslamovém turnaji.

Nejvýše postavená Ash strana získala dominantní vítězství 6-3 6-4 nad Američankou Shelby Rogersovou, aby se potřetí v řadě dostala alespoň do čtvrtfinále.

Ve čtvrtfinále se po vítězství České republiky nad Belgičankou Elise Mertensovou 7-6 (5) 7-5 setká s 25. osazenkou Karolinou Mocovou.

READ  'Federer se proti Nadalovi nedostal do mnoha finále': Connors o Swiatekovi | Novinky z tenisu

Jessica Bigula pokračovala ve své snové kariéře v Melbourne vítězstvím 6–4 3–6 6–3 nad pátou nasazenou Ukrajinkou Elenou Svitolinovou v rámci přípravy na celoamerický čtvrtfinálový zápas proti Jennifer Bradyové, která zvítězila nad chorvatskou Donnou Vekičovou 6: 1 7-5.

Reuters

Alonso opouští nemocnici a pokračuje v zotavování doma

Španělský alpský tým Fernando Alonso uvedl, že španělský jezdec Formule 1 opustil nemocnici ve Švýcarsku čtyři dny po srážce s autem při jízdě na kole.

Záběry ze španělské televizní sítě Quattro ukázaly, že Alonso opustil nemocnici v Bernu, kde podstoupil operaci k ošetření zlomeniny čelisti, kterou utrpěl při srážce poblíž svého domova v Luganu.

39letý dvojnásobný mistr světa se má v této sezóně vrátit do světa Formule 1 s týmem Alpine (dříve Renault) po dvou letech absence ve sportu.

„Po 48hodinovém pozorovacím období v nemocnici … byl Fernando Alonso propuštěn z nemocnice, aby pokračoval v rekonvalescenci doma,“ uvedl Albin ve svém prohlášení.

„Nyní dostane krátkou dobu úplného odpočinku, než bude postupně pokračovat v tréninku, aby zahájil přípravy na začátek sezóny,“ dodal.

Očekává se, že bude vhodný pro sezonu v Bahrajnu 28. března.

Reuters

Jordan věnoval miliony americkým klinikám

Michael Jordan, americká basketbalová hvězda, přislíbil 13,8 milionů dolarů na pomoc při budování dvou lékařských klinik pro nepojištěné komunity v jeho rodném městě Wilmington v Severní Karolíně.

Kliniky by měly být otevřeny počátkem roku 2022.

Jordan, který vyrostl na střední škole ve Wilmingtonu, dříve daroval 9,7 milionu dolarů na založení rodinných klinik v Charlotte na podporu zranitelných komunit.

„Jsem velmi hrdý na to, že se mohu znovu spojit se společností Novant Health s cílem rozšířit model rodinné kliniky tak, aby poskytoval lepší přístup k důležitým lékařským službám v mém rodném městě,“ uvedl ve svém prohlášení 57letý Jordan.

READ  Nepřekonatelný fotbal - na co se dívat

„Každý by měl mít přístup ke kvalitní zdravotní péči bez ohledu na to, kde bydlí nebo zda má či nemá pojištění.“

V červnu Jordan přislíbil v příštím desetiletí 138 milionů dolarů organizacím věnovaným zajištění rasové rovnosti.

Jordan, šestinásobný šampion NBA, který v 90. letech vedl dynastii Chicago Bulls, je basketbalovou síní slávy, která vlastní Charlotte Hornets.

Reuters

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *