Společnost Apple poráží společnost Samsung a ve čtvrtém čtvrtletí vede svět smartphonů

iPhone 12 Mini a iPhone 12 Pro Max.

Todd Hasselton | CNBC

Apple, město, kat V posledním čtvrtletí roku 2020 dodala více smartphonů než jakákoli jiná společnost Firma pro průzkum trhu Gartner.

Společnost Apple dodala v tomto čtvrtletí téměř 80 milionů kusů, čímž předstihla všechny ostatní výrobce smartphonů, včetně společnosti Samsung. Podle zprávy zveřejněné v pondělí je to společnost Apple poprvé od roku 2016.

Silné Apple pokračuje v této sváteční sezóně a nové výsledky Gartneru naznačují, že rodina zařízení Apple iPhone 12 s kapacitou 5G a novým designem exteriéru je hitem na trhu. Výsledky také naznačují, že Apple pandemii koronavirů překonal lépe než její konkurenti na smartphonech.

Minulý měsíc , Řekl odhad konkurence To, že společnost Apple ve stejném čtvrtletí dodala 90,1 milionu telefonů, je podle průzkumů trhu IDC nejlepším čtvrtletím v historii chytrých telefonů.

Apple nehlásí jednotkový prodej svých zařízení. Ve čtvrtém čtvrtletí kalendáře 2020 oznámila společnost Apple tržby z prodeje iPhone ve výši 65,6 miliard USD, což představuje meziroční nárůst o 17%. Podnikání společnosti Apple je sezónní a čtvrtletí končící v prosinci je největším trhem společnosti. Nejnovější iPhony společnosti Apple byly v prodeji až po celém čtvrtletí.

Trh se smartphony klesl v roce 2020 o 5,4% uprostřed globální pandemie koronavirů, podle zprávy, zatímco dodávky Apple vzrostly o 3,3%. Samsung stále dodává většinu zařízení po celý rok.

Největší pokles v tabulce pochází od společnosti Huawei, která se v roce 2020 snížila o 24,1%, přestože je objemově třetím největším výrobcem smartphonů. Huawei Zápas se sankcemi USA To značně brzdilo telefonní podnikání. Společnost Samsung nečelí stejným výzvám, ale podle společnosti Gartner stále vidí pokles dodávek v roce 2020 o 14,6%.

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *