Společné oko v Baku a Praze na projektu Smart City na osvobozených územích [PHOTO]

1. října 2021 15:48 (UTC+04: 00)

779

Od Aya Muhammada

Ministr hospodářství Mikael Jabarov řekl, že české firmy mají možnost účastnit se projektů chytrých měst a chytrých vesnic v Ázerbájdžánu.

Uvedl to při setkání s delegací v čele s českým ministrem zahraničí Jakobem Kolhankem 1. října.

Během setkání ministr poznamenal, že Ázerbájdžán přikládá velký význam vztahům s Českou republikou, vzájemným návštěvám a rozvoji spolupráce mezi oběma zeměmi.

Uvedl, že Výbor pro hospodářskou, vědeckou, technickou a kulturní spolupráci zřízený mezi ázerbájdžánskou a českou vládou je jedním z motorů posilování vztahů.

“Kancelář CzechTrade v Baku pokračuje v rozvoji obchodních a ekonomických vztahů mezi našimi dvěma zeměmi.” Kromě toho máme velké možnosti rozšířit spolupráci v oblastech obchodu, průmyslu, dopravy, tranzitu a cestovního ruchu.

Mluvil také o příznivém obchodním a investičním klimatu, rekonstrukci v osvobozených zemích, zankazorském koridoru a ekonomické zóně Alat Free. Vyzval české společnosti k aktivní spolupráci se svými ázerbájdžánskými protějšky.

Český ministr zahraničí naopak zdůraznil důležitost rozšíření strategického partnerství a výměny názorů na směry rozšiřování vztahů.

Obě strany také jednaly o činnosti mezivládního výboru a rozvoji obchodní spolupráce a partnerství v investičních projektech.

Český ministr navštívil 30. září oficiální návštěvu Ázerbájdžánu.

Ázerbájdžán a Česká republika spolupracují v různých oblastech ekonomiky. V Ázerbájdžánu působí asi 30 společností s českým kapitálem. Česká republika investovala v Ázerbájdžánu 37,2 milionu USD, zatímco Ázerbájdžánské investice v České republice dosáhly v období 1995–2021 výše 48,2 milionu USD.

Je třeba poznamenat, že objem obchodu mezi Ázerbájdžánem a Českou republikou dosáhl za prvních osm měsíců roku 2021 90,6 milionu USD.

Aya Lamhamed je novinářkou v Azer News, sledujte ji na Twitteru: Vložte tweet

Sleduj nás na Twitteru Vložte tweet

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *