Spojené státy zmařily ukrajinský pochod do finále po boku Polska, Česká republika – Sportovní zprávy, první příspěvek

Spojené státy zmařily ukrajinský pochod do finále po boku Polska, Česká republika – Sportovní zprávy, první příspěvek

Spojené státy si jako poslední zajistily své místo ve finále v den, kdy polská světová jednička Iga Swiatek porazila 324. nasazeného Andreu Brisacario z Rumunska 6:0 6:0 za 45 minut a zpečetila výhru pro hosty v Radomi.

Spojené státy porazily Ukrajinu 3:2 v kvalifikaci BJK Cupu. Tisková agentura Francie

Ukrajina v sobotu těsně postoupila při napínavém pokusu o návrat, když prohrála 3:2 se Spojenými státy, které si zajistily účast ve finále poháru Billie Jean Kingové.

Ukrajina, která do začátku dne zaostávala 0:2, vytáhla výhru ve dvouhře od Dayany Yastremské a Kateřiny Zavatské a vyrovnala nerozhodný výsledek před Asyou Muhammedovou a Jessicou Pegolaovou porazila Yastremskou a Ljudmilu Kishinok v klíčovém čtyřhře 7:6 (7/5). 6-3. .

Finále vyvrcholilo emocionálním týdnem v Asheville v Severní Karolíně, protože ukrajinští hráči přiznali, že bylo obtížné soustředit se na úkol, který je před nimi, uprostřed starostí o rodinu a přátele doma během probíhající ruské invaze.

„Vždy jsem ráda reprezentovala svou zemi, ale teď, v tuto chvíli, je to těžké popsat,“ řekla Yastremska po svém vítězství 6-3 6-4 nad Pegulou. „Moje srdce zůstává doma, ale moje mysl je tady.“

Ukrajinci měli alespoň chvíle k oslavám, včetně vítězství 201-žebříčku Zavatské 6:3, 6:4 nad 46. nasazenou Shelby Rogersovou, která vyrovnala nerozhodný výsledek 2:2.

„Byla jsem v pásmu,“ řekla Zavatská u vytržení po svém prvním vítězství v kariéře nad hráčkou z 50 nejlepších.

Spojené státy si jako poslední zajistily své místo ve finále v den, kdy polská světová jednička Iga Swiatek porazila 324. nasazeného Andreu Brisacario z Rumunska 6:0 6:0 za 45 minut a zpečetila výhru pro hosty v Radomi.

„Opravdu hrdá na nás,“ řekla Swiatek, která o víkendu prohrála pouze jeden zápas ve dvouhře.

„Byla to dlouhá cesta. Trvalo nám pár let, krok za krokem, než jsme postoupili a nakonec se kvalifikovali.“

READ  „Doufám, že nás žádný další sportovec nebude následovat“: České hvězdy plážového volejbalu litují pozitivního výsledku COVID-19

Polsko doufá, že ve finále v listopadu zlepší svůj dosud nejlepší výkon v soutěži – čtvrtfinále v roce 1992.

V Praze Češky porazily Británii v klíčové soutěži čtyřhry, Karolina Mochová a Markéta Vondrošová porazily Harriet Dart a Katie Swan 6:1, 7:5.

Vondrošová porazila šampionku US Open Emmu Radočanovou 6-1 6-1 a zajistila hostitelům vedení ve své první obrácené dvouhře.

„Výsledek se zdál snadný, ale byl to těžký zápas a byla trochu zraněná,“ řekla Vondrošová.

Raducano přivedlo Británii zpět ve svém prvním profesionálním zápase na antuce v pátek tvrdým vítězstvím nad Terezou Martínkovou, ale v sobotu se trápila.

„Mám puchýř na noze, nějak mi to vyskočilo po včerejším zápase,“ řekla. BBC. „Úplně mi to bránilo v pohybu, je těžké ani nestíhat míč.“

Dart poté vytáhla britskou úroveň i přes několik napjatých okamžiků, když porazila 16letou Lindu Frohvertovou 6-0, 5-7, 6-2.

Kazachstán se kvalifikuje

Elena Rybakina urvala Kazachstán vítězství nad Německem vítězstvím 4-6, 6-3, 7-5 nad Angelique Kerber v Nur-Sultan a poslala svou zemi poprvé do finále.

Na Sardinii vyhrála Camila Giorgiová 12 her v řadě, když porazila francouzskou Harmony Tan 6:2, 6:0, čímž dala Itálii nenahraditelnou výhodu 3:0.

Tan, který je na 107. místě na světě, favorizoval 34. nasazenou Alize Cornetovou a poskočil do vedení 2:0, než tvrdě zasahující Giorgi převzal úplnou kontrolu.

„Jsem šťastný, byl to skvělý zápas,“ řekl Giorgi. „Nejdřív to bylo trochu složité, pak jsem svou hru opravil.“

Od třetího vítězství v turnaji v roce 2019 Francie prohrála všechny tři své zápasy.

Španělsko je jediným týmem, který vyhrál venku, protože Sarah Soribes Tormo si dokázala zajistit své místo ve finále tím, že porazila Arantexu Ross 6-0, 6-4 na S-Hertogenbosch v Nizozemsku.

READ  Susan de Bacon 1971-2022 | Zprávy, sport, práce

Kanada zakončila svou výhru 3-0 nad Lotyšskem s Leilou Fernandez 6-2 6-1 nad Danielou Vismani ve Vancouveru.

Kvalifikanti se ještě letos zapojí do finále ve Švýcarsku, Austrálii, Belgii a na Slovensku.

Kvůli invazi na Ukrajinu byli ze soutěže vyloučeni obhájci titulu Rusko a Bělorusko.

Přečtěte si všechny soubory poslední zprávyA trendy novinkyA kriketové novinkyA Bollywoodské novinkyA Novinky z Indie A Novinky ze zábavy tady. Následuj nás FacebookA Cvrlikání A Instagram.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *