Spojené státy usilují o přistání japonského astronauta na Měsíci

Spojené státy usilují o přistání japonského astronauta na Měsíci

Portál, který je zde zobrazen, bude sloužit jako kritická součást nadcházejících misí Artemis.

Portál, který je zde zobrazen, bude sloužit jako kritická součást nadcházejících misí Artemis.
Vyjasnění: NASA

Prezident Joe Biden a japonský premiér Fumio Kishida posílili své plány vyslat japonského astronauta na nadcházející lunární vesmírnou stanici a zároveň zdůraznili možnost mít Japonský astronaut se během budoucích misí Artemis prochází po Měsíci.

Biden a Kishida se v pondělí setkali v Tokiu, aby pokračovali v diskusích o implementační dohodě, která by potenciálně začlenila japonského astronauta. Brána vesmírná stanice. Vedoucí představitelé také znovu potvrdili závazek každé země Chcete-li sdílet data o změně klimatu. Diskuse o personálu Gateway je součástí probíhajících rozhovorů mezi Spojenými státy a Japonskem ohledně nadcházejících misí NASA na Měsíc.

Brána je nedílnou součástí předmět Jedna z největších snah NASA o návrat na Měsíc, Další série Mise známé jako Program Artemis. Jakmile byla postavena, brána Bude sloužit jako lunární základna, která bude podporovat astronauty mířící na Měsíc za účelem jejich návštěvy. měsíc vesmírná stanicekromě toho, že slouží jako životně důležitá infrastruktura pro Mise ArtemisPoslouží také jako odrazový můstek pro budoucí pilotované mise na Mars. Start prvních dílů připravované lunární stanice je naplánován nejpozději na listopad 2024.

„V posledních letech se aliance mezi Japonskem a Spojenými státy stala silnější, hlubší a schopnější, protože spolupracujeme na řešení nových výzev – neméně důležitých než příležitosti – v rychle se měnícím světě,“ řekl prezident Biden. A Tisková zpráva NASA.

Japonsko a Spojené státy mají také zájem umístit japonského astronauta na povrch Mv době, která ještě nebyla stanovena mise Artemispodle A Informační list Bílého domu. NASA se snaží přistát astronauty na jižním pólu Měsíce do roku 2025 a Artemis bude zahrnovat první posádku Mise na Měsíc od Apolla 17 v roce 1972. „Naše společná touha vidět japonské a americké astronauty chodit po Měsíci společně odráží sdílené hodnoty našeho národa prozkoumat vesmír zodpovědně a transparentně ve prospěch lidstva zde na Zemi.“

While the first pieces of Gateway are still a few years away from launch, having the U.S. and Japan team up is an opportunity to get more nations involved. The Artemis missions will be a global effort, and getting back to the Moon represents an exciting next step in space exploration and engineering.

More: Tento malý satelit spojený s měsícem by mohl vytvořit cestu pro vesmírnou stanici na povrchu Měsíce.

READ  Velký upgrade pro 19letého Marťana Water Watcher

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *