Spojené státy porazily ve světě hokeje Švédsko v prodloužení a Kanada prohrála | Sportovní

Spojené státy porazily ve světě hokeje Švédsko v prodloužení a Kanada prohrála |  Sportovní

Tampere, Finsko (AFP) – Adam Judd vstřelil gól v prodloužení za Spojené státy, aby v sobotu na mistrovství světa v ledním hokeji porazily Švédsko 3:2, zatímco Švýcarsko porazilo Kanadu 6:3 v utkání dvou dosud neporažených týmů.

Gaudette se podílel na všech třech gólech USA, když vstřelil první a u druhého asistoval Nate Schmidtovi. Vítězství zlepšilo tým USA na celkově 4-1; Jediná prohra přišla proti domácímu Finsku.

Švýcarsko ukončilo neporazitelný start Kanady ve čtyřech zápasech, když mezi šesti hráči skóroval za Švýcarsko kapitán Nico Hescher.

Kanada vstřelila všechny své góly v první třetině, než Švýcarsko vyrovnalo čtyřmi góly bez odpovědi na 3:2.

Tím se Švýcarsko dostává na první místo ve skupině A jako jediný tým, který na turnaji neporazil.

Zlatí olympijští medailisté vedou skupinu B svou pátou výhrou v šesti zápasech 3:0 nad Rakouskem, což je vedení 39:19 na rány.

V dalších zápasech Česko porazilo Norsko 4:1, Dánsko porazilo Francii 3:0 a 18letý Juraj Slavkovský byl vyhlášen nejlepším hráčem olympijského turnaje a dvěma asistencemi, Slovensko porazilo Itálii 3:1.

Copyright 2022 The Associated Press. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nesmí být publikován, vysílán, přepisován nebo redistribuován bez povolení.

READ  Běloruska Aryna Sabalenková řekla, že během Wimbledonu nebude diskutovat o válce na Ukrajině