Spojené státy oficiálně spouští Úřad pro kyberprostor a digitální politiku

Americká vláda na modernizaci pracuje už roky. Protože technologie hrají v našem každodenním životě stále větší roli, federální vláda musí držet krok. Nové technologie přinášejí nespočet výhod, ale přinášejí také výzvy pro diplomacii, národní bezpečnost a ekonomiku. Vytvoření Úřadu pro kyberprostor a digitální politiku (CDP) je jedním ze způsobů, jak Spojené státy doufají, že zlepší svou schopnost čelit těmto výzvám a maximálně využít výhod vznikajících technologií.

Poslání Úřadu pro kyberprostor a digitální politiku

Zpočátku byl CDP Skládá se ze tří sekcí Zahrnuje mezinárodní kybernetickou bezpečnost (ICS), mezinárodní informační a komunikační politiku (ICP) a jednotku digitální svobody. ICS povede „úsilí úřadu o posílení stability a bezpečnosti kybernetického prostoru ao ochranu zájmů národní bezpečnosti Spojených států v kyberprostoru“.

Mezitím bude ICP podporovat konkurenceschopné a bezpečné sítě, jako je 5G, a chránit telekomunikační služby a vedení země. Divize bude spolupracovat se společnostmi ve Spojených státech, zahraničními vládami a civilním vedením s cílem podporovat přeshraniční toky dat, které stále zachovávají naše soukromí a bezpečnost.

Oddělení digitální svobody ministerstva bude pracovat na obraně proti snahám autoritářských vůdců prosazovat represivní praktiky v kyberprostoru. Cílem jednotky je zajistit, aby „ohledy na hodnoty byly integrovány do politik v oblasti kybernetického a digitálního prostoru“.

Počáteční a budoucí vedení

Na konci, Agentura ministerstva zahraničí Bude tam potulný velvyslanec akreditovaný Senátem. Mezitím ministr zahraničí Anthony Blinken pověřil vedením úřadu kariérní členku diplomatického sboru Jennifer Bacchusovou. Je hlavní zástupkyní náměstka ministra zahraničí pro CDP, dokud Senát nepotvrdí velkého velvyslance úřadu. Bacchus dříve pracoval na vysokých úrovních vedení na amerických ambasádách v Praze v České republice a Prištině v Kosovu. Působila také v Kazachstánu, Francii, Vietnamu a na Jamajce.

Blinken také jmenoval Michaela Markova odpovědným za kybernetickou bezpečnost jako zástupce náměstka ministra zahraničí pro ICP. Stephen Anderson bude sloužit jako zástupce náměstka ministra, jednající pro ICS. Blake Peterson slouží jako jednající koordinátor pro digitální svobodu.

READ  Jedno uživatelské rozhraní 3.1 nyní přichází na Galaxy S20 FE

Oddělení let v procesu formování

Kongres začal myšlenku této kanceláře zkoumat v roce 2019, ale ve skutečnosti to nefungovalo. Ke konci prezidentství Donalda Trumpa na začátku roku 2021 se koncept vrátil na scénu a ministerstvo otevřelo svou kancelář pro kybernetickou bezpečnost a vznikající technologie. Poté, v říjnu 2021, tajemník Blinken oznámil plány pro novou agenturu.

Zpočátku ministerstvo zahraničí přijme do CDP 60 lidí a nakonec přidá nejméně 30 dalších. Ministerstvo zahraničních věcí je jednou z předních federálních agentur, které distribuují pomoc Ukrajině během její války s Ruskem. Pomáhá vést sankční úsilí s ministerstvem financí a bojuje proti ransomwarovým útokům z celého světa.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *