Spojené království se zavazuje k nové pandemické podpoře pracovníků

Britský ministr financí Rishi Sunak
Image Credit: Reuters

Manchester: Britská vláda se chystá oznámit novou podporu pracovníkům postiženým pandemií v pondělí poté, co byli napadeni kvůli ukončení režimu dovolené, který udržel miliony pracovních míst.

Vládnoucí konzervativní strana uvedla, že ministr financí Rishi Sunak oznámí rekvalifikační balíček ve výši 500 milionů liber (680 milionů dolarů, 580 milionů eur) zaměřený na starší pracovníky, kteří čerpají dovolenou, a také na mladší Brity.

Vláda premiéra Borise Johnsona vynaložila téměř 70 miliard liber na vyplácení většiny mezd zaměstnancům uvíznutým doma, což pomáhá udržet oficiální míru nezaměstnanosti na relativně nízké úrovni.

Sunak ale ve čtvrtek ukončil režim dovolené a zrušil také týdenní vyplácení dávek pro zaměstnance s nižšími mzdami.

Trvá na tom, že je načase přejít k dlouhodobé podpoře, proti námitkám opozičních stran a aktivistů z kampaně, že změny uvrhnou mnoho lidí do chudoby.

„Na začátku této krize jsem slíbil, že udělám vše, co bude potřeba, a jsem připraven tento slib zdvojnásobit, jakmile se z této krize vymaníme,“ řekl Sunak ve svém každoročním projevu konzervativní strany. spiknutí.

Řekl, že první fáze jeho plánu chránila 11 milionů pracovních míst prostřednictvím režimu dovolené a Británie nyní zažívá „jedno z nejsilnějších a nejrychlejších zotavení ze všech hlavních ekonomik světa“.

„Ale práce ještě není hotová a chci se ujistit, že naše ekonomika je vhodná pro budoucnost, a to znamená poskytnout podporu a dovednosti, které lidé potřebují, aby mohli začít pracovat a začít žít.“

Demonstranti na manchesterské konferenci v severozápadní Anglii však konzervativce obvinili z opuštění chudých.

„Děti mají hlad. Jak to může být v tomto století? Jsme tu, protože musíme něco udělat, abychom zaregistrovali naše znechucení,“ řekla v neděli pro AFP učitelka v důchodu Lauren Thompsonová.

daňové časy

Oficiální údaje z minulého týdne ukázaly, že britská ekonomika se ve druhém čtvrtletí zotavuje silněji, než se očekávalo.

Jednotlivé ukazatele však poukazují na pomalejší růst, protože země se potýká s dusivým dodavatelským řetězcem a globálními inflačními tlaky, které způsobily prudký růst cen pohonných hmot.

Vláda bojující s vlnou paniky při nákupu na čerpacích stanicích kvůli nedostatku řidičů tankerů zmobilizovala vládu na pomoc armádu.

Společnosti viní nedostatek řidičů z tvrdého přístupu vlády k brexitu, který zastavil tok pracovníků z východní Evropy, ale ministři tvrdí, že za to může pandemie.

Ve vzestupné konferenční zprávě pro následovníky Toryho Johnson slíbil, že bude pokračovat ve svém plánu obnovy po Covidu, aby se „lépe stavělo zpět“ v oblastech od infrastruktury po změnu klimatu.

V rozhovoru pro BBC v neděli premiér odmítl vrátit Británii její „rozbitou“ ekonomiku před brexitem, která podle něj příliš spoléhala na levnou zahraniční pracovní sílu.

„To, co ve všech těchto odvětvích nemůžeme udělat, je jednoduše se vrátit ke starému, unavenému a neúspěšnému modelu a získat přístup k páce, která charakterizuje nekontrolované přistěhovalectví, s lidmi s nízkými mzdami,“ řekl.

„Takže ano, bude tam období úprav.“

Johnson a Sunak jsou také pod tlakem konzervativního práva na zvýšení britského daňového zatížení, částečně kvůli řešení krize péče o seniory.

Předseda vlády řekl, že „nikdy nebyl prudší a horlivější odpor proti zbytečnému zvyšování daní než my, ale museli jsme se vypořádat s pandemií v takovém rozsahu, v jakém se tato země ještě za našeho života a dlouho před tím nesetkala. „

„Pokud se tomu mohu vyhnout, nechci znovu zvyšovat daně, samozřejmě ne, a ani Rishi Sunak,“ řekl Johnson BBC.

Nicméně, mnoho analytiků očekává, že Sunak to udělá po stanovení rozpočtu na konci října, protože ministerstvo financí se snaží vyvážit knihy po masivních výdajích na pandemii.

READ  Češi kritizují Kypr za to, že skrývá informace o ruských oligarchech - EURACTIV.com

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.