Spojené království se loučí s šampionátem uzamčení, zatímco USA podporují masivní výpomoc

Vydáno v:

Londýn (AFP)

Británie se v sobotu rozloučila s kapitánem Tomem Moorem, veteránským válečníkem, který zemřel na koronavirus na začátku tohoto měsíce, když Spojené státy prosazovaly masivní plán obnovy své ekonomiky zasažené koronaviry.

V americké Sněmovně reprezentantů prošel masivní balíček ve výši 1,9 bilionu dolarů – včetně plateb 1 400 USD většině Američanů a miliard dolarů na podporu dodávek vakcín, pomoc školám při opětovném otevírání a financování místních vlád – nyní půjde do Senátu.

„Po 12 měsících smrti a zoufalství začalo americké zotavování dnes večer,“ řekl kongresman Brendan Boyle Sněmovně reprezentantů, jen několik dní poté, co počet amerických úmrtí překročil 500 tisíc.

Návrh zákona je na cestě k tomu, aby byl druhým největším americkým stimulem, což dokazuje obrovské úsilí potřebné k řešení mnoha krizí vyvolaných pandemií, která si po celém světě vyžádala více než 2,5 milionu životů.

Evropané stále žijí pod některými z nejpřísnějších omezení na světě a ve Francii jsou ještě přísnější. Dvě města – Dunkirk na severu a Nice na jihu – jsou o víkendech uzamčena, aby zabránila šíření nákazy.

„Musíme něco udělat, protože Covid se v regionu zhoršuje,“ řekl Charlie Kentish, britský obyvatel Nice, brzy ráno pro France Press. Přestal trávit víkendy hraním videohier se svými dospívajícími dětmi.

Z Brazílie do České republiky dochází k opětovnému zavedení a zpřísnění omezení.

I na relativně zdravém Novém Zélandu byl Auckland, jeho největší město, v sobotu opět krátce zamčen krátce po ukončení třídenního uzamčení.

Malá skupina byla spojena se školou, ale počet případů v zemi stále bledne ve srovnání s počty zaznamenanými v Evropě a Americe.

– Žádné dary, jen vakcína –

Stoletý Tom Moore v Británii v loňském roce pomohl pozvednout temnotu způsobenou virem Covid tím, že uspořádal fundraisingové akce včetně dokončení 100 délek jeho dvorku chodící pneumatikou.

READ  Kratší, sladší, filmovější – Winnipeg Free Press

Poté, co se jeho kampaň rozšířila, získal téměř 33 milionů liber (45 milionů dolarů, 37,4 milionu eur) pro charitativní účely ve zdravotnictví a za své úsilí byl povýšen do šlechtického stavu.

Jeho pohřeb, malá rodinná oslava, byl uveden naživo v národní televizi a byl poctěn letadlem z letadla z druhé světové války.

Zavedení vakcín výrazně zlepšilo vyhlídky mnoha starších lidí, přičemž Británie je před distribucí zranitelným skupinám.

Kampaň však neproběhla všude hladce a aktivisté v Kanadě vyzvali své blízké, aby rychle zasáhli.

„Dnes mám 94 let! Žádné dárky, prosím jen vakcínu,“ četl rukou psaný nápis před domem Niny Rocket v Torontu. Její dcera Margot je frustrována relativně pomalým tempem zahájení práce v Kanadě.

„Myslím, že každý by měl viset takové znamení za svými dveřmi, oknem nebo balkonem,“ řekla.

– jiskra zpoždění –

Virus také nešetřil mladé.

Rostou obavy z „prodloužených Covid“ případů, protože lidé pociťují příznaky několik měsíců po počáteční nemoci.

Arieli Torres, 31letý inženýr z Mexika, řekl agentuře AFP, že v červnu několik dní onemocněla, ale o několik měsíců později stále pociťovala příznaky včetně necitlivosti v částech těla.

„Všechno je nejisté,“ řekla. „Všechno bylo utrpením. Viděla jsem čtyři lékaře.“ Dodala, že ke stanovení správné diagnózy trvalo jen sedm měsíců.

Světová zdravotnická organizace tento týden vyzvala vlády, aby upřednostnily porozumění dlouhodobým účinkům infekce.

S pokračujícími účinky na zdraví i dopady kulturních akcí.

Pandemie vyvolala smršť okouzlujících losangeleských večírků, které obvykle ohlašují začátek sezóny Hollywood Awards.

Zatímco slavný Sunset Strip je zdoben obvyklými gigantickými billboardy „Pro vaši pozornost“, voliči sledují nominované filmy z domova a novináři s herci hovoří v jejich laptopech.

„Každý se musel přizpůsobit,“ dodal Scott Feinberg, publicista soutěže Hollywood Reporter Awards.

READ  Nejlepší místo k životu v každém státě | Funkce

Bourse-jxb / j

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *