Spojenci varují bývalé stíhací piloty před výcvikem čínského vojenského personálu

Spojenci varují bývalé stíhací piloty před výcvikem čínského vojenského personálu

Američtí představitelé už léta obviňují Čínu z krádeže americké technologie k navrhování a výrobě stíhaček. Ale zatímco se Čína naučila stavět pokročilé stíhačky, její piloti s nimi neuměli dobře létat.

To se podle amerických představitelů může začít měnit.

Představitelé amerických tajných služeb a jejich spojenci ve středu varovali, že Peking zintenzivňuje kampaň s cílem přilákat bývalé stíhací piloty ze západních zemí k výcviku čínských pilotů.

Spojené státy, Británie, Kanada, Austrálie a Nový Zéland – partnerství pro sdílení zpravodajských informací známé jako Five Eyes – uvedlo v bulletinu, že Lidová osvobozenecká armáda se snaží využít „dovednosti a zkušenosti těchto jednotlivců“ ke zlepšení svých schopností. Letecké operace.

Michael C. řekl: Casey, ředitel centra: „Aby překonala své nedostatky, Lidová osvobozenecká armáda agresivně naverbovala západní vojenské talenty, aby vycvičila své piloty, pomocí soukromých společností po celém světě, které skrývají své vazby na CHKO a nabízejí rekrutům přemrštěné platy.“ Americké národní centrum pro zpravodajství a bezpečnost.

Čína buduje své vzdušné a námořní síly a vůdci v Pekingu varovali, že mohou být nakonec otevřeni použití síly ke sjednocení své země s Tchaj-wanem. Američtí představitelé, kteří mluvili pod podmínkou anonymity k diskusi o zjištěních, říkají, že není pochyb o tom, že se čínští stíhací piloti podle všeho zlepšují.

Úředníci ale diskutují o tom, jak velkou část zlepšení lze připsat výcviku zahraničních pilotů oproti nárůstu počtu hodin, kdy se čínští piloti přihlašují do domácích výcvikových programů.

Úředníci tvrdí, že snahy Číny přilákat piloty k výcviku pro Lidovou osvobozeneckou armádu jsou roky staré, ale zesílily. Británie vydala varování v září poté, co posílila zákony proti výcviku zahraničních pilotů

Američtí představitelé uvedli, že čínská armáda zřídila řadu nominálně nezávislých školicích středisek v několika zemích, včetně Jižní Afriky, Keni, Laosu, Malajsie, Singapuru a Thajska. Říkají, že rekrutovaným pilotům byla nabídnuta možnost létat v různých exotických a vyspělých letadlech a za své služby jim byly zaplaceny stovky tisíc dolarů.

READ  Hongkong shledal kardinála Josepha Zena vinným z prodemokratického protestního fondu

Zatímco piloti možná zpočátku nevěděli, že cvičí čínskou armádu, podle úředníků obeznámených s nálezy se brzy ukázalo.

Úředníci neuvedli, kolik spojeneckých pilotů se zúčastnilo čínského vojenského výcviku, ale američtí představitelé uvedli, že by to mohlo snadno dosáhnout desítek. Británie uvedla, že nejméně 30 bývalých britských pilotů vycvičilo čínskou armádu. Z výcviku čínské armády byli obviněni také tři bývalí kanadští piloti, sedm z Nového Zélandu a skupina z Německa.

Kromě středisek v jiných zemích se školení podle amerických představitelů konalo také v Číně. V roce 2022 havarovalo čínské stíhací letadlo a piloti se katapultovali. Video incidentu ukazuje jednoho z pilotů na zemi, obyvatele Západu, který mluví anglicky.

V září generál Charles Brown Jr., tehdejší šéf amerického letectva, ale později předseda sboru náčelníků štábů, varoval americké piloty před pomocí Číňanů. „Lidová osvobozenecká armáda chce využít vaše znalosti a dovednosti k zaplnění mezer ve svých vojenských schopnostech.“ napsal ve zprávě členům vojenské služby letectva.

Výuka pokročilých bojových dovedností cizích státních příslušníků může rychle vést k právním krokům. Kromě zákazu prodeje zbraní zákon o kontrole vývozu zbraní také zakazuje výcvik zahraničních armád bez povolení vlády Spojených států.

Spojené státy se snaží přivést bývalého pilota námořní pěchoty, danielle dugan, Na zkoušku pro výcvik čínských pilotů.

Pan Dogan byl obžalován v roce 2017, obviněn z výcviku čínských pilotů v letech 2010 a 2012. Obžaloba ale byla odhalena až v roce 2022, kdy byl zatčen v Austrálii. Pan Dogan obvinění popírá a staví se proti jeho vydání do Spojených států.

Představitelé zpravodajských služeb uvedli, že bulletin vydaný ve středu měl za cíl odradit současné nebo bývalé členy služby od účasti na školení. Takové úsilí by „ohrozilo jejich vojenské kolegy a podkopalo naši národní bezpečnost,“ řekl pan Casey.

READ  Ruský guvernér nabízí setkání se skupinou, která drží v zajetí vojáky

Američtí představitelé tvrdí, že Čína se nejen pokusila naučit leteckou taktiku USA a spojenců od bývalých pilotů. Zintenzivnila také monitorování vojenských cvičení s využitím dronů, balónů a další techniky, což je úsilí, které někdy vedlo k hlášením o neidentifikovaných objektech v blízkosti vojenských základen.

Představitelé Pentagonu připisují některá záhadná pozorování neidentifikovaných objektů relativně obyčejné technologii dronů. Říkají, že sledování pomocí dronů a balónů je součástí úsilí Pekingu dozvědět se více o tom, jak americké stíhačky létají z letadlových lodí a provádějí operace.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *