Španělsko slaví vzestup Gaviho „Vulcano“ před mistrovstvím světa ve fotbale

Zástupný symbol při načítání akcí článku

MADRID – Španělsko vstoupí do letní přestávky v čele své skupiny Ligy národů s vědomím, že mladý Gavi Baez má na to, aby se dostal na mistrovství světa.

17letý Jaffe tento měsíc využil své šance v národním týmu a pomohl utišit část kritiky kolem jeho překvapivého povolání loni v září.

Trenér Španělska Luis Enrique byl mnohými kritizován za výběr teenagera, který v té době sotva hrál za hlavní tým Barcelony. Mnozí říkali, že je příliš brzy dát mladému záložníkovi místo v národním týmu.

Po čtyřech vystoupeních Gaviho tento měsíc nebylo pro Luise Enriqueho těžké obhájit svůj výběr.

„Když je Gavi na hřišti, je to jako vybuchující sopka. Je těžké se do něj nezamilovat,“ řekl Luis Enrique po nedělní výhře Španělska 2:0 nad Českou republikou. La Roja se tak dostala na špici. skupina Ligy národů.

„Každý ho chce vidět hrát,“ řekl trenér. „Není možné mít jediného fanouška La Rosaledy, kterému by se to nelíbilo. Umí hrát mezi lajnami jako každý jiný, je vždy v dobré pozici, nezná strach, umí skórovat, přihrávat, bránit…“

Gavi přišel z lavičky v 59. minutě proti Čechům a pomohl vstřelit druhý gól týmu v neděli v Malaze. První tři zápasy byl v základní sestavě a ve všech hrál dobře.

Mladý tvůrce hry debutoval v prvním týmu v loňské sezóně v semifinále Ligy národů, kdy Španělsko v říjnu porazilo Itálii. Gavi nastoupil i ve finále proti Francii, kdy Španělsko prohrálo.

Od té doby je pravidelným hostem Luise Enriqueho, hraje kvalifikace na mistrovství světa a přátelská utkání.

Nedělní pochvala pro trenéra přišla poté, co řekl, že Jaffe má hodně co zlepšovat „na hřišti i mimo něj“.

READ  Finsko poráží Lotyšsko, Německo vede Slovensko ve světě hokeje

Luis Enrique nezacházel do podrobností, ale řekl, že Gavi je chytrý a přesně ví, o čem mluví. V neděli trenér řekl, že zpráva je „platná pro všechny hráče“.

„Všichni hráči se mohou zlepšit na hřišti i mimo něj,“ řekl. „Nezáleží na tom, jestli jsi v této skupině nebo ne.“

Gavi je uprostřed vyjednávání o smlouvě s Barcelonou, přičemž prezident klubu Joan Laporta nedávno řekl, že jsou blízko k dosažení dohody.

Gavi je jedním z mnoha mladíků, kteří získali prostor u národního týmu vedeného Luisem Enriquem spolu s 19letým Ansu Fatim a Pedrim Gonzalezem.

Luis Enrique v neděli také chválil Marca Asensia, který si tento měsíc také vedl dobře v zápasech Ligy národů, přestože v sezóně neměl mnoho minut s Realem Madrid.

„O Marcovi není moc pochyb,“ řekl Luis Enrique. „Milujeme ho a on to ví. Pokaždé, když hrál, pomáhal jak v útoku, tak v obraně. Překážkou je, že jsou tu další hráči, kteří tu teď nejsou, ale mohou také pomoci jako on na této pozici.“

Španělsko otevřelo skupinu B první divize A remízou s Portugalskem a Českou republikou, poté porazilo Švýcarsko a v neděli doma porazilo Čechy.

Před mistrovstvím světa v září zbývají dva zápasy ve skupině a Španělsko má osm bodů, jeden bod za vítězem Ligy národů 2019 Portugalskem, který v neděli prohrál 1:0 se Švýcarskem.

Do čtvrtého finále se kvalifikují pouze vítězové skupin.