Španělsko porazilo v Poháru národů Českou republiku 3:0

Esther Gonzálezová skórovala dvakrát, když Španělsko porazilo Českou republiku 3:0 v baráži Poháru národů na McDonald Jones Stadium.

Gonzalez zlomil otevřený zápas dvěma góly ve 29. a 40. minutě v deštěm zmáčeném středečním střetnutí, než v 84. minutě zpečetila dohodu z pokutového kopu Athena del Castillo.

Výsledek znamená, že Austrálie musí ve středu večer minimálně remizovat s Jamajkou, aby vyhrála Pohár národů.

Byla to zasloužená výhra Španělska, které mělo 75 procent držení míče a dominovalo také v celkovém počtu střel (19-3) a rohových kopů (7-0).

González si užil kořist v prvním poločase, ale Sheila Garciaová byla klíčovou hráčkou prvního gólu.

Garcia tvrdě pracoval, aby získal míč mimo pokutové území, pak se připojil k Erin Guerrero k přihrávce jedna-dvě, než míč srovnal na Gonzaleze, aby jej snadno doklepl.

Marta Cardona asistovala u druhého gólu skákajícím centrem Gonzaleze, který hlavičkoval do spodního rohu.

Česká republika si myslela, že vstřelila branku ve 49. minutě, když kapitánka Petra Bertholdová vyrazila razantní střelu – hráči a trenéři slavili asi 10 sekund, než si uvědomili, že byl vyloučen ofsajd.

Del Castillo dala na 3:0, když zakopla v pokutovém území a penaltu si odpykala.

Česká obránkyně Anita Dědenová měla těžký den.

Odešla ze hřiště na ošetření poté, co jí krvácel loket z nosu, a v posledních okamžicích zápasu dostala červenou kartu za druhý započítatelný přestupek.

Španělsko dosud vyhrálo sedm ze svých osmi zápasů proti České republice, aby navázalo na baráž z roku 2007.