SpaceX zahajuje misi zásobování vesmírnou stanicí

A Zásilka SpaceX Mravenci, avokádo a robotická ruka lidské velikosti směřující k Mezinárodní vesmírné stanici v neděli.

Dodávka – která má dorazit v pondělí – je 23. společností NASA za necelé desetiletí.

Kliknutím sem spustíte své podnikání FOX na cestách

Z Kennedyho vesmírného střediska NASA odletěla na oblohu před úsvitem recyklovaná raketa Falcon. Po zvednutí kapsle Dragon první stupeň posilovače přistál svisle na nejnovější oceánské platformě SpaceX, přezdívané „A Shortfall of Gravitas“. Zakladatel SpaceX Elon Musk Pokračoval ve své tradici pojmenování plavidel Enhanced Recovery Cessels na počest zesnulého spisovatele sci -fi Iana Banksa a jeho série Kultura.

Drak nese více než 4800 liber (2170 kilogramů) zásob a experimentů, čerstvých potravin včetně avokáda, citronů a dokonce i zmrzliny pro sedm astronautů na vesmírné stanici.

Skautky vysílaly jako testované subjekty mravence, garnáty a rostliny, zatímco vědci z University of Wisconsin-Madison zasévali semena z řeřichy myší, malé kvetoucí byliny používané v genetickém výzkumu. Beztížné budou také vzorky betonu, solárních článků a dalších materiálů.

ELON MUSK PŘIJÍDÁ NA BESO VE STÍŽNOSTI AMAZON STARLINK

Experimentální robotická ruka japonské startovací společnosti se mezitím pokusí propojit prvky při svém orbitálním startu a provádět další rutinní práce, které obvykle provádějí astronauti. První testy budou provedeny uvnitř vesmírné stanice. Budoucí modely Gitai Inc. Vydáte se do prázdnoty vesmíru, abyste mohli provádět satelitní práce a další opravy.

Dodal, že již v roce 2025 by kombinace těchto zbraní mohla pomoci vybudovat měsíční základny a vytěžit měsíc na cenné zdroje.

Blue Origin letí s užitečným zatížením NASA uprostřed lunárního právního dramatu

SpaceX muselo zanechat některé experimenty kvůli zpožděním způsobeným COVID-19.

Byl to druhý pokus o spuštění. Nepříznivé počasí překazilo sobotní nabídku.

READ  Covid Chicago: Zdravotničtí úředníci uvedli, že v předměstské Cook County se mohou omezení vrátit, pokud budou případy koronavirů nadále narůstat

Kliknutím sem si přečtete více o FOX BUSINESS

Jakmile program raketoplánů v roce 2011 skončil, obrátila se NASA na SpaceX a další americké společnosti, aby dopravily náklad a posádky na vesmírnou stanici.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *