SpaceX vypouští satelity Starlink na letu Falcon 9 z Cape Canaveral – Spaceflight Now

SpaceX vypouští satelity Starlink na letu Falcon 9 z Cape Canaveral – Spaceflight Now
Konstelace družic SpaceX Starlink, která zahrnovala prvních šest družic s funkcí Direct to Cell. Dávka byla vypuštěna na misi Starlink 7-9, která odstartovala z Vandenberg Space Force Base 2. ledna 2024. Obrázek: SpaceX

SpaceX se připravuje ke startu rakety Falcon 9 14 let ode dne poté, co byla raketa poprvé vypuštěna ze stejné podložky. Od toho dne SpaceX vypustilo více než 340 raket Falcon 9, z nichž 285 použilo dříve vypuštěné boostery.

Start je naplánován na úterý večer z Pad 40 na Cape Canaveral Space Force Station ve 22:16 EDT (0216 UTC).

Spaceflight Now bude mít živé vysílání přibližně hodinu před startem.

Raketa prvního stupně Falcon 9 s číslem B1067 ve flotile SpaceX bude vypuštěna po dvacáté. Již dříve podporoval lety dvou astronautských misí Crew Dragon, dvou zásobovacích misí Cargo Dragon k Mezinárodní vesmírné stanici a 10 předchozích dodávek Starlink.

Asi 8,5 minuty po startu přistane B1067 na dronu SpaceX „jen si přečtěte pokyny“. Půjde o 83. přistání s použitím JRTI a dosavadní 316. přistání s posilovačem.

Na palubě letu Falcon 9 je 20 satelitů Starlink V2 Mini, včetně 13 s možností přímého přenosu z mobilních zařízení.

V příspěvku na jeho platformě sociálních médií For Starlink internet v USA dostanu méně než 20 milisekund.“

Aktualizace o hlášených schopnostech sítě přišla den poté, co Michael Nichols, viceprezident společnosti Starlink Engineering společnosti SpaceX, sdílel příspěvek shrnující dopad 11 startů Starlink, které SpaceX provedla v květnu.

Poznamenal, že 26 přímých mobilních satelitů Starlink představuje více než osm procent toho, co potřebují pro primární mobilní službu s partnerem T-Mobile. To naznačuje, že SpaceX potřebuje k dosažení tohoto cíle asi 325 satelitů Starlink.

Let kosmické lodi 4

Start přichází ve stejný den, kdy Federální úřad pro letectví schválil vypouštěcí licenci pozměňovací návrh Což umožňuje SpaceX pokračovat v letu 4 její rakety Starship. Agentura poznamenala, že SpaceX „splnila všechny bezpečnostní a další licenční požadavky pro tento testovací let“.

READ  Nejstarší nezpochybnitelný důkaz magnetického pole Země byl objeven v Grónsku

FAA také zahrnula do svého prohlášení jazyk, který naznačuje, že SpaceX nemusí čekat dlouho, pokud věci splní určité standardy stanovené společností SpaceX.

„V rámci žádosti o úpravu licence SpaceX navrhla tři scénáře zahrnující vstup kosmické lodi, které by nevyžadovaly vyšetřování v případě ztráty kosmické lodi,“ uvedl FAA v prohlášení. „FAA schválila scénáře jako výjimky při testování poškození poté, co je vyhodnotila jako součást analýzy bezpečnosti letectví a leteckých rizik a zajistila, že splňují obecné bezpečnostní požadavky.“

„Pokud se na vozidle Starship vyskytla jiná anomálie, může být opodstatněné vyšetřování, stejně jako anomálie na raketě Super Heavy.“

FAA také umožnila SpaceX provádět řízený nebo nekontrolovaný návrat kosmické lodi. Zjistila však, že SpaceX bude muset před startem vydat varování FAA, pokud zvolí druhou možnost.

SpaceX v úterý 4. června rozebralo loď 29 z Booster 11 a provedlo nějaké poslední práce před čtvrtečním plánovaným startem Expedice 4, čtvrtého testovacího startu téměř 400 stop vysoké rakety. Obrázek: Michael Caine/Space Flight Now

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *