Sousedé Tuniska nabízejí pomoc při zvládání škod po potopení palivové lodi | Tunisko

Pomoc nabídly některé sousední země Tunisko Tuniské ministerstvo obrany uvedlo, že předchází škodám na životním prostředí poté, co se u pobřeží země potopila obchodní loď s až 1000 tun paliva.

Loď, která cestovala z Rovníkové Guiney na Maltu, požádala v pátek večer kvůli špatnému počasí o vstup do tuniských vod. Potopila se poblíž Gabes a tuniské námořnictvo zachránilo všech sedm členů posádky. Po hospitalizaci bylo všech sedm převezeno do hotelu.

Xelo vezlo 750 až 1000 tun paliva. Podle webu Vesseltracker.com byl tanker 58 metrů dlouhý a devět metrů široký.

V prohlášení zaslaném agentuře Reuters ministerstvo obrany uvedlo, že za účelem kontroly škod na životním prostředí bude tuniské námořnictvo spolupracovat se zeměmi, které vyjádřily přání pomoci. Sobotní zprávy uváděly, že v tu chvíli k žádným únikům nedošlo.

Místní média uvedla, že Itálie nabídla pomoc a očekává se, že vyšle námořní plavidlo specializované na řešení námořních katastrof.

Tuniské úřady v sobotu zahájily vyšetřování potopení lodi, které podle ministerstva životního prostředí způsobilo špatné počasí.

Řekla, že budou umístěny bariéry, které omezí šíření paliva a kordonu z lodi před odsáváním úniku.

Pobřeží jižního města Gabes trpí již léta značným znečištěním, přičemž ekologické organizace tvrdí, že průmyslová zařízení v této oblasti vyhazují odpad přímo do moře.

READ  Po 300 mil dlouhé cestě se stádo divokých slonů blíží čínskému městu

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.