Soupisky SheBelieves Cup 2022: kompletní týmy USWNT, Nového Zélandu, Islandu a České republiky

V únoru se vrací americká ženská reprezentace a SheBelieves Cup, hostitelé přivítají na letošním turnaji Českou republiku, Island a Nový Zéland.

V roce 2022 se v roce 2022 odehrají zápasy mezi sebou v Kalifornii a Texasu, přičemž vítězem se stane tým, který bude na prvním místě tabulky poté, co se každý národ utkal mezi sebou.

Bude to první akce roku pro všechny čtyři strany – ačkoli USA měly tréninkový kemp v lednu – a začíná 17. února.

Soupiska USWNT 2022 SheBelieves Cup

První letošní tým Vlatka Andonovskiho jistě upoutal pozornost, chyběla hvězdná jména jako Alex Morgan, Megan Rapinoe, Christen Press a Tobin Heath.

Hlavní trenér to odůvodnil na své tiskové konferenci, kde oznámil sestavu, a vysvětlil, že chce dát příležitost některým mladším hráčům, kteří projdou – jako Sophia Smith a Ashley Sanchez – pro tento kemp SheBelieves Cup.

Očekávalo se, že Trinity Rodman bude zařazena po vynikající sezóně v NWSL v roce 2021, ale byla povolána pouze jako tréninková hráčka, přičemž Andonovski zdůraznil touhu přivést ji do týmu pomalu.

Hráč ke shlédnutí: Sophia Smith

Smithová, jedna z nejvíce vzrušujících mladých útočníků na světě, se v minulé sezóně dobře zabydlela ve své první kompletní seniorské sezóně v Portland Thorns a ve 22 zápasech vstřelila sedm gólů.

USA budou velkými favority pro každý ze svých zápasů na SheBelieves Cup, takže se bude očekávat, že budou hodně útočit. Smith k tomu bude nedílnou součástí a mohl by být jedním z nejoslnivějších hráčů turnaje.

Sophia Smith USWNT 2021

BrankářiHrají: Aubrey Kingsbury, Casey Murphy, Alyssa Naeher.

Obránci: Alana Cook, Abby Dahlkemper, Tierna Davidson, Emily Fox, Sofia Huerta, Kelley O’Hara, Becky Sauerbrunn, Emily Sonnett.

ZáložníciHrají: Morgan Gautrat, Lindsey Horan, Rose Lavelle, Catarina Macario, Kristie Mewis, Ashley Sanchez, Andi Sullivan.

READ  Kavi se stal nejmladším hráčem, který skóroval ve Španělsku

ÚtočníciHrají: Ashley Hatch, Mallory Pugh, Margaret Purce, Sophia Smith, Lynn Williams.

Sestava České republiky 2022 SheBelieves Cup

Jen pět členů českého kádru, kteří pojedou do Spojených států, nehraje svůj klubový fotbal ve své domovské zemi.

Brankářka Barbora Votíková hraje za Paris Saint-Germain; Kateřina Svitková je v Anglii s West Hamem; Klára Cahynová zastupuje Sevillu ve Španělsku; a jak Kamila Dubcová, tak Andrea Stašková hrají svůj fotbal v Itálii se Sassuolem a Juventusem.

Útočnice pražské Sparty Lucie Martínková je nejvíce zakončovanou hráčkou v historii týmu, v roce 2019 dosáhla sta let zápasů.

Hráč ke shlédnutí: Andrea Stašková

Stašková, vycházející hvězda v České republice, byla nejlepší střelkyní české ligy v sezóně 2018-19 a Juventus ji neváhal podepsat.

S italskými giganty udělala opravdu dobrý dojem, chlubila se vynikajícím bodovým zápisem, přestože nebyla útočníkem první volby týmu. Ve 21 letech se bude také jen zlepšovat.

Andrea Stašková Juventus ženy 2021

Brankáři: Olivie Lukášová, Alexandra Vaníčková, Barbora Votíková.

Obránci: Petra Bertholdová, Anna Dlášková, Jitka Chlastáková, Lucie Jelínková, Michaela Khyrová, Kateřina Kotrcová, Simona Necidová, Gabriela Šlajsová.

Záložníci: Klára Cahynová, Franny Černá, Kamila Dubcová, Tereza Krejčíříková, Aneta Pochmanová, Antoine Starová, Kateřina Svitková, Tereza Szewieczková.

Útočníci: Klára Cvrčková, Lucie Martínková, Miroslava Mrázová, Andrea Stašková.

Týmy SheBelieves Cup 2022

Soupisky pro Island a Nový Zéland ještě nebyly zveřejněny.

Kdy jsou zápasy SheBelieves Cupu 2022?

Další čtení

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.