Somerville se stalo nejnovějším městem v Massachusetts, které věnuje masky ve veřejných vnitřních prostorách

Somerville se stala nejnovější komunitou v Massachusetts, která požaduje, aby všichni lidé nosili roušky ve veřejných veřejných prostorách bez ohledu na to, zda dostali očkování proti COVID-19 či nikoli. Zdravotní rada schválila mandát masky, který vstoupí v platnost v pátek. Stejně jako u předchozích příkazů k zatajení jsou osvobozeny děti do dvou let. „Nejdůležitější věcí, kterou by měl každý udělat právě teď, aby zpomalil šíření COVID-19, je nechat se očkovat, pokud jste tak dosud neučinili,“ uvedl ředitel Somerville pro zdraví a lidské služby Doug Kress v tiskové zprávě, „ale další věc vše, co musíme udělat, je skrýt Maska je opět na veřejných místech, protože kdokoli se může stále nakazit a šířit virus a snadno se šíří uvnitř. “ 75 000 Somerville hlásilo za poslední dva týdny jen něco málo přes 130 nových případů COVID-19, což je pozitivní míra o 1,52 procenta, což je nižší než průměr státu, ukazují údaje ministerstva zdravotnictví Massachusetts. Všichni obyvatelé města byli plně očkováni , přičemž 79 procent dostalo alespoň jednu dávku vakcíny.

Somerville se stala nejnovější komunitou v Massachusetts, která požaduje, aby všichni lidé nosili roušky ve veřejných veřejných prostorách bez ohledu na to, zda dostali očkování proti COVID-19 či nikoli.

Zdravotní rada schválila mandát masky, který vstoupí v platnost v pátek. Stejně jako u předchozích maskovacích příkazů jsou osvobozeny děti do dvou let.

„Nejdůležitější věc, kterou by nyní měl každý udělat, aby zpomalil šíření COVID-19, je nechat se očkovat, pokud jste tak ještě neučinili,“ uvedl v tiskové zprávě Doug Kress, ředitel zdravotnických a lidských služeb Somerville.

„Ale další věc, kterou musíme všichni udělat, je znovu nasadit masku na veřejná místa, protože virus může stále dostat a šířit kdokoli a snadno se šíří uvnitř.“

READ  SpaceX vypouští raketu Falcon 9, která nese satelity Starlink

Data z Massachusetts Department of Public Health ukázaly, že Somerville má za poslední dva týdny populaci více než 75 000 nových případů COVID-19, s pozitivním výskytem 1,52 procenta, což je nižší než státní průměr.

Státní zdravotní údaje ukazují, že 73 procent všech obyvatel města bylo plně očkováno, přičemž 79 procent dostalo alespoň jednu dávku vakcíny.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *