Snahy o získávání finančních prostředků pokračují na Ukrajině napříč DIS, protože konflikt vstupuje do pátého týdne

Snahy o získávání finančních prostředků pokračují na Ukrajině napříč DIS, protože konflikt vstupuje do pátého týdne

Jak ruská invaze na Ukrajinu vstupuje do pátého týdne, pokračuje shromažďování finančních prostředků na podporu lidí ve válkou zničené zemi.

Benny Lindup, ilustrátor v Garboldishamu, získal více než 1 500 liber poté, co prodal obrázky tulipánů, inspirovaný pokračujícím bojem.

„Když začala invaze, potřebovala jsem něco nakreslit a objevily se tulipány,“ řekla paní Lindupová. „Potřeboval jsem udělat něco trochu vzrušujícího.“

Penny Lindupová malovala tulipány, aby získala peníze pro lidi prchající z Ukrajiny. Foto: Gary Donison (55704549)

Paní Lindupová vytáhla jeden větší kus, který byl vytažen v The Fox Inn v Garboldishamu, a vybral 625 liber, a několik menších kusů, které se prodávají za 10 liber za kus v The Octagon, v Diss.

Vybrané peníze půjdou organizaci se sídlem v České republice, která číslo srovná a peníze předá Britskému Červenému kříži.

„Lidé byli opravdu štědří, někteří z nich zaplatili 20, 30 nebo dokonce 40 liber,“ dodala.

Na snímku zleva: Des Town Clerk, Sarah Richards, Des Wivney, prezidentka Rotary klubu Elaine Putman, Dess a tajemník okresu Rotary Richard Bether a starosta Des Town Eric Taylor.  Foto: Mark Polimore Photography 2022.
Na snímku zleva: Des Town Clerk, Sarah Richards, Des Wivney, prezidentka Rotary klubu Elaine Putman, Dess a tajemník okresu Rotary Richard Bether a starosta Des Town Eric Taylor. Foto: Mark Polimore Photography 2022.

„Doufám, že když lidé uvidí tyto obrázky na své zdi, vrátí je to zpět do té doby, ale vrátí je to s pocitem naděje.“

Na jiném místě členové městské rady Dess poblahopřáli dvěma Rotary Clubs of Dess za jejich úsilí při získávání finančních prostředků – sbíráním darů od kolemjdoucích ve městě vybraly více než 10 000 liber.

Začátkem tohoto měsíce se Diss a District Rotary Club a Diss Waveney Rotary Club spojily, aby uspořádaly skupiny podél ulice Mir, které se budou věnovat uprchlickým programům v Moldavsku a Polsku.

„Tyto vynikající výsledky jsou důkazem štědrosti komunity Des,“ řekl starosta Des Eric Taylor.

Ani kluby tím nezůstaly; Dalších 539 £ se vybralo v sobotu ve skupině v Debenhamu, Stradbroke, Freisingfieldu a Luxfieldu, přičemž další skupiny jsou na programu dnes a zítra.

Keith Kiddy, radní hrabství Diss a Roydon, také poskytl svou podporu a shromáždil téměř tucet generátorů, které se nyní dostaly na Ukrajinu, od lidí z celého regionu Diss Express.

READ  bne IntelliNews - Evropská komise odmítá českou žádost o odložení otázky PM o střetu zájmů až po volbách

Cllr Kiddie řekl: „Bývalý přítel z pluku měl iniciativu vzít věci na Ukrajinu.

„Lidé se ptali, co chtějí, a řekli, že generátory, lékařské vybavení a dětská výživa.“

Brzy poté, co jeho manželka Sue zveřejnila příspěvek na místních facebookových skupinách s žádostí o dary, měli manželé devět generátorů a více než 500 liber zdravotnického materiálu připraveného k zabalení a odeslání na cestu.

Cllr Kiddie dodal: „Šel jsem a některé jsem nasbíral a vzal nějaké další.“

„To jen dokazuje, že existuje spousta velmi dobrých lidí, kteří dělají věci ze správných důvodů.

„Mysleli jsme, že bychom mohli získat jeden nebo dva, ale obecně mě překvapilo množství lidí, kteří přispěli.“

Chcete-li přispět na dobročinné sbírky Diss a District a Diss Waveney Rotary Clubs, klikněte zde.You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *