Šmyhal říká, že na obnovu válkou zničené Ukrajiny je potřeba 565 miliard dolarů

Ukrajinský premiér Denis Šmjal uvedl, že podle předběžných odhadů je na obnovu Ukrajiny po válce s Ruskem potřeba 565 miliard dolarů.

Uvedl to po schůzce s polským premiérem Mateuszem Morawieckim, prezidentem České republiky Petrem Vialou, Slovinskem Janezem Jansou a polským vicepremiérem Jaroslawem Kaczynskim, uvedl zpravodaj Ukrinform.

„Předběžné odhady naznačují, že jednorázové přímé ztráty, které utrpěla Ukrajina, se v současnosti odhadují na asi 565 miliard dolarů. Ve skutečnosti jsou to peníze potřebné k obnově našeho státu – na úkor Ruska a na úkor našich partnerů,“ dodal. řekl Shmyhal.

Zdůraznil, že ukrajinská vláda bude usilovat o zajištění konfiskace ruských finančních prostředků a majetku v zahraničí. „Věříme, že se k tomuto rozsáhlému plánu připojí i naše partnerské země,“ řekl Schmihal.

Zároveň řekl, že ve vládě vznikla skupina, která má posoudit ztráty ukrajinské ekonomice způsobené ruskou agresí.

Jak již bylo dříve oznámeno, Morawiki, Viala a Jansa dorazili na Ukrajinu 15. března. Jde o první návštěvu mezinárodních hostů tohoto kalibru v Kyjevě od začátku ruské ozbrojené agrese proti Ukrajině.

Podle ukrajinského ministerstva hospodářství způsobilo Rusko na ukrajinské infrastruktuře škody za více než 119 miliard dolarů.

Foto: kmu.gov.ua

READ  Řecko - Telecom, mobilní a širokopásmové připojení

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.