Slzy astronomů skrz první snímky z Webbova dalekohledu

Přibližně šest měsíců Po vypuštění vesmírného dalekohledu Jamese Webba začali astronomové přijímat snímky z výkonného dalekohledu, které ukazují vzdálené oblasti vesmíru.

NASA bude některé z těchto snímků sdílet s veřejností až 12. července, ale astronomové nám poskytli náhled na to, co můžeme očekávat.

Zástupkyně administrátora NASA Pam Milroyová řekla, že snímky „Prvního světla“ „se mnou dojaly jako vědce, jako inženýra i jako lidskou bytost“. Termín „první světlo“ se obecně vztahuje k prvnímu použití dalekohledu pro vědecká pozorování poté, co prošel testy a kalibracemi.

Chystá se to udělat, řekl Thomas Zurbuchen, vedoucí vědeckých programů v NASA, během středeční tiskové konference. jít k slzám obrázky.

„Je opravdu těžké nedívat se na vesmír z nové perspektivy a ne jen z velmi osobního okamžiku,“ řekl. „Je to emocionální okamžik, kdy vidíte, jak příroda náhle uvolňuje některá ze svých tajemství. A chci, abyste si to představovali a těšili se na to.“

Raketa Ariane 5 Evropské kosmické agentury vynesla vesmírný dalekohled Jamese Webba do vesmíru na Štědrý den roku 2021. V následujících měsících teleskop – považovaný za nejvýkonnější dalekohled na světě – otevřel svůj sluneční štít a uletěl téměř milion mil od Země. .

Jako nástupce Hubbleova vesmírného dalekohledu Webb před startem trval téměř dvě desetiletí, než navrhl, postavil a otestoval.

READ  Rostlina, která nikdy neumírá, odhaluje svá genetická tajemství

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.