Sluneční světlo tlumí aktivitu viru Corona 8krát rychleji, než se očekávalo. Musíme zjistit proč

Tým vědců vyzval k dalšímu výzkumu toho, jak je sluneční záření narušeno SARS-CoV-2 Poté, co jsme si uvědomili, že existuje nejnovější kontrast mezi nejnovější teorií a experimentálními výsledky.

Strojní inženýr na Kalifornské univerzitě v Santa Barbaře Paolo Lozato Figues a jeho kolegové poznamenali, že virus byl v experimentech inaktivován osmkrát rychleji, než předpovídal nejnovější teoretický model.

„Teorie předpokládá, že inaktivace funguje tak, že infikuje UVB virovou RNA, a tím ji poškodí,“ vysvětleno Lozato Figgis.

Paradox však naznačuje, že se děje něco víc, a zjistit, co je užitečné při léčbě viru, může být.

Ultrafialové světlo nebo ultrafialová část spektra je snadno absorbováno určitými bázemi nukleových kyselin v DNA a RNA, což může způsobit, že se vážou způsoby, které se obtížně opravují.

Ale Ne všechno UV světlo je stejné. Delší vlny ultrafialového světla, nazývané UVA, neobsahují dostatek energie, aby způsobily problémy. Vlny středního dosahu UVB na slunci jsou primárně zodpovědné za zabíjení mikrobů a vystavení našich buněk riziku poškození sluncem.

Krátká vlna UVC Radiace byla prokázána efektivní proti Viry Stejně jako SARS-CoV-2, i když je stále bezpečně obklopen lidskými tekutinami.

Ale tento typ UV paprsků obvykle nepřichází do styku s povrchem Země, díky Ozón vrstva.

„UVC je skvělé pro nemocnice,“ Ona řekla Spoluautorka a toxikologka na Oregonské státní univerzitě Julie McMurray. „Ale v jiných prostředích – například v kuchyních nebo podchodech – UV paprsky interagují s částicemi za vzniku škodlivého ozonu.“

V červenci 2020 Experimentální studie Testoval jsem účinky UV světla na SARS-CoV-2 v simulaci slin. Zaznamenali, že virus byl inaktivován, když byl vystaven simulovanému slunečnímu záření po dobu 10–20 minut.

„Přirozené sluneční světlo může být účinné jako dezinfekční prostředek pro kontaminované neporézní materiály,“ říká Wood a kolegové Došlo k závěru v příspěvku.

READ  Probiotika versus úbytek kognitivních funkcí: Zdraví střev klíč ke stárnutí mozku

Luzzatto-Feigiz a tým tyto výsledky porovnali s teorie O tom, jak toho dosáhlo sluneční světlo, které bylo zveřejněno jen o měsíc později, cítil, že matematika není proveditelná.

Tato studie zjistila, že SARS-CoV-2 byl třikrát citlivější na UV záření ve slunečním světle než chřipka A, přičemž 90 procent KoronavirusJeho částice se inaktivují po pouhé půlhodině vystavení v létě polednímu slunci.

Ve srovnání s tím mohou infekční částice v zimním světle zůstat nedotčené několik dní.

Environmentální výpočty provedené samostatným týmem výzkumných pracovníků je konec Částice virové RNA jsou vystaveny fotochemickému poškození přímo světelnými paprsky.

Toho je nejsilněji dosaženo při kratších vlnových délkách světla, jako jsou UVC a UVB. Vzhledem k tomu, že UVC nedosahuje zemský povrch, založily výpočty expozice životního prostředí na UVB části středních vln ultrafialového spektra.

„Inhibice experimentálně pozorovaná při simulaci slin je osmkrát rychlejší, než by se dalo očekávat z teorie,“ Napsal Luzzatto-Feigiz a kolegové.

„Vědci tedy zatím nevědí, co se děje,“ řekl Lozato Figgis Ona řekla.

Vědci si myslí, že je možné, že spíše než přímé ovlivnění RNA, dlouhé vlny Hrozny Může interagovat s částicemi v testovacím médiu (simulované sliny) způsobem, který urychluje inaktivaci viru.

Bylo vidět něco podobného Při čištění odpadních vod Ultrafialové paprsky interagují s jinými materiály za vzniku částic, které poškozují viry.

Pokud lze UVA využít k boji proti SARS-CoV-2, pak mohou být levné a energeticky účinné světelné zdroje vlnové délky prospěšné pro posílení systémů čištění vzduchu s relativně nízkými riziky pro lidské zdraví.

„Naše analýza naznačuje potřebu dalších experimentů k samostatnému testování účinků specifických optických vlnových délek a středního přizpůsobení,“ Luzzatto-Fegiz. Uzavírá.

Se schopností tohoto viru Zůstává viset ve vzduchu Po delší dobu je nejbezpečnějším způsobem, jak se tomu vyhnout v zemích, kde vládne nekontrolovatelná situace, stále společenská distancování se a nošení masek, kde to nemůže být. Je ale dobré vědět, že sluneční světlo nám může v teplejších měsících pomoci dostat se ven.

READ  Proč je ořechové nejíst ořechy pro dobré zdraví

Jejich analýza byla zveřejněna v The Journal of Infectious Diseases.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *