Slunce právě vypustilo nejsilnější sluneční erupci za téměř pět let

0357utc-04-20-2022-x2pt2-flare-131-4k-1024x1024

Observatoř NASA Solar Dynamics Observatory zachytila ​​tento snímek sluneční erupce, který je vidět vpravo dole.

NASA/SDO

Slunce tento týden rozpoutalo silnou boční záři. The výbuch Pochází ze sluneční skvrny na západním okraji naší místní hvězdy a představuje nejsilnější sluneční erupci pozorovanou od roku 2017.

agentura NASA Explozi pozorovala Sun Dynamics Observatory Je úterý 20:57 PT, což způsobilo výpadek rádia v některých krátkých vlnách, letectví a dalších komunikacích soustředěných v Asii.

Svítivost má hodnocení X2,2. Světlice třídy X jsou nejsilnější třídou, kterou vědci naměřili, a vyšší čísla po X představují zvýšení síly výbuchu. NASA v loňském roce zaznamenala několik erupcí X1, ale tato je nejsilnější od doby, kdy Slunce ve druhém týdnu září 2017 vypustilo dvojici monstrózních erupcí třídy X, včetně X9.

Nejsilnější záře, která kdy byla pozorována, byla za X28 v roce 2003.

Poslední výbuch byl doprovázen výronem koronální hmoty, což je pomaleji se pohybující nabité plazma a může vytvořit nádherné polární záře, když narazí na magnetické pole Země. Ale protože k vulkanické erupci došlo z pohledu Země na straně Slunce, tyto částice nebyly nasměrovány naším směrem a naši planetu by nezasáhly.

Na druhou stranu se energie ze záře pohybuje rychlostí světla a šíří se všemi směry po celé sluneční soustavě, a proto ztlumila rádio ve stejnou chvíli, kdy byla záře vidět.

Velký třesk je nejnovější známkou toho, že se náš současný sluneční cyklus zahřívá. Naše hvězda zažívá pravidelná období vysoké aktivity slunečních skvrn a vzplanutí zhruba každých deset let. V současné době pracujeme na vrcholu aktivity, který přijde v polovině roku 2000.

Naše magnetosféra zabraňuje radioaktivním výbuchům poškodit život na Zemi, ale představuje nebezpečí pro naše satelity, komunikační systémy, astronauty ve vesmíru a dokonce i elektrickou síť na Zemi.

Rozsáhlé výpadky proudu byly způsobeny erupcemi v posledních desetiletích, ale toto je poprvé, co se blížíme k vrcholu sluneční aktivity s tisíci nových satelitů na oběžné dráze. dříve v tomto roce, SpaceX oznámilo, že pochodeň byla v podstatě smažená Řada satelitů Starlink.

READ  Epidemiologická úzkost byla pro pacienty s IBS obtížná. Jak najít pohodlí: záběry

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.