Slovensko hlásí šíření ptačí chřipky, Česko chová kuřata uvnitř

Slovensko ohlásilo vypuknutí vysoce nakažlivého viru ptačí chřipky H5N1 na dvorku. Kuře, Podle Světové organizace pro zdraví zvířat (OIE) se sídlem v Paříži.

Erupce následovala po několika erupcích uprostřed Kuře Virus se v posledních týdnech opět rychle šíří na farmách v Evropě a Asii.

Virus byl nalezen u 14 ptáků na dvorku v Tunajské úžině v jihovýchodní Bratislavě, uvedla OIE s odkazem na zprávu slovenských úřadů.

Jinde donutí zemi česká státní veterinární správa Kuře Farmy chovat až na výjimky uvnitř stáda, aby se snížilo riziko šíření ptačí chřipky.

Po zjištění nárůstu počtu kmenů ptačí chřipky H5N1 v České republice i jinde v Evropě byla přijata celostátní opatření.

Šíření ptačí chřipky

Minulý týden bylo Světové organizaci pro zdraví zvířat (OIE) nahlášeno několik ohnisek těžké ptačí chřipky v Evropě a Asii, což je známkou toho, že se virus opět rychle šíří.

Maďarsko oznámilo vypuknutí viru na farmách Kuře. Výbuch v oblasti Bacs-Kiskun zabil 38 000 kachen na jedné farmě a asi 500 kachen na druhé farmě, uvádí OIE se sídlem v Paříži s odkazem na maďarské úředníky.

Začátkem listopadu francouzská vláda vyhlásila v celé zemi vysokou pohotovost kvůli ptačí chřipce a rozšířila nutnost držet hejna kuřat uvnitř – což již bylo v některých oblastech zavedeno od září.

Podle zpráv Reuters, Editoval ESM. Pro více novinek v dodavatelském řetězci klikněte sem. Registrujte se kliknutím na Přihlásit se ESM: European Supermarket Magazine.

READ  Česká republika prohloubit obchodní a zdravotní vazby s Ghanou

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *