SLO Women’s March získává finanční prostředky pro Ukrajinu uprostřed ruské invaze

SLO Women’s March získává finanční prostředky pro Ukrajinu uprostřed ruské invaze

Jak ruská invaze pokračuje, protiváleční aktivisté po celém světě se shromažďují za Ukrajinou. I po celém Rusku lidé navzdory neustálému zatýkání protestují.

V současné době Pochod žen SLO Klub podporuje Ukrajinu, protože 5. března slaví výbor pět let každoročního aktivismu za práva a spravedlnost.

„Rozhodli jsme se zahrnout výzvu k solidaritě s Ukrajinou – výzvu k míru a mírovému řešení,“ řekla spoluzakladatelka Women’s March SLO Andrea Chmelik.

Chmilik je původem ze Slovenska, země sousedící s Ukrajinou. Slovensko v současnosti přijímá tisíce uprchlíků a podporuje ukrajinskou armádu.

„Cítíme, že to nejde ignorovat a neřešit to, když už teď pořádáme pochod za spravedlnost a za pozitivní a spravedlivou budoucnost,“ řekl Chmelík.

Slovensko má svou vlastní historii se sovětskými silami, zůstalo pod okupací dvě desetiletí, dokud nepadla železná opona a Slováci v roce 1989 nezačali s obnovou země.

Schmelek řekla, že to všechno bylo součástí její historie a cítila vliv ruského systému, který vznikl na Slovensku. Řekla, že teď je těžké nedělat paralely.

„Když vidím, jak se to v této době pro Ukrajinu děje, cítím se vůči nim bezmocný. Vím, že lidé v Československu doufali v pomoc, a jsem vyděšený a vystresovaný, když vidím, co se tam s lidmi děje,“ řekl Chmelík.

Women’s March SLO získává finanční prostředky pro skupinu tzv potřebným lidem. Jde o slovenskou organizaci, která pomáhá lidem prchajícím před válkou. Skupina pomáhá Ukrajině od roku 2014, kdy Rusko anektovalo Krym.

Schmelek řekl, že tento útok na Ukrajinu je připomínkou potřeby pokračovat v boji za demokracii všude a zůstat angažovaný.

„Doufáme, že pomůžeme lidem na Ukrajině, ale také musíme věnovat velkou pozornost tomu, co se děje v naší komunitě,“ řekl Chmylik.

Pochod žen SLO se bude konat v Mitchell Parku od 12 do 16 hodin v sobotu 5. března.

READ  Česká centrální banka opět snižuje základní úrokovou sazbu, aby pomohla ekonomice s nižší inflací

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *