Sledujte dnešní vzácné zatmění slunce „Ring of Fire“ v ohromujících ohnivých obrázcích

Částečné zatmění Slunce právě probíhá, jak je patrné z Toronta.

Spaceweather.com/Felix Zai

Ve čtvrtek ráno bylo pro většinu východní části Severní Ameriky velmi zvláštní východ slunce. V závislosti na vaší poloze může slunce vypadat jako půlměsíc, blíže k vycházejícímu nebo ubývajícímu měsíci než slunce.

účinek díky částečné zatmění Slunce ك, když se temný disk měsíce vyrovná mezi Zemí a sluncem, aby zablokoval část nebo téměř všechno, v závislosti na tom, kdy a kde tento jev vidíte. Taková událost je pro fotografy bohatstvím.

Vzhledem k tomu, že načasování tohoto zatmění je v souladu s východem slunce nad většinou východního pobřeží Spojených států, bylo pořízeno mnoho skvělých fotografií obrácených na východ se širokým otevřeným horizontem. Některé orientační body, jako je například Delaware Breakwater Lighthouse zobrazený níže, dodávají pěknou perspektivu.

51238780855-1d5b40b03b-k1

Vyzvedl se poblíž pláže Lewis, Delaware.

NASA / Aubrey Geminiani

Ve správný okamžik profil východu slunce vypadal jako ohnivý roh vycházející zpoza obzoru, spíše než běžnější disk, na který jsme zvyklí:

51237051957-8e623cda10-k

Částečné zatmění slunce se objeví, když vychází slunce nalevo od budovy Kapitolu Spojených států.

NASA / Bill Ingalls

Na rozdíl od úplného zatmění Slunce, které dokáže na pár děsivých okamžiků úplně zablokovat slunce, Toto bylo prstencové zatmění. To znamená, že kvůli vzdálenosti mezi Sluncem, Měsícem a Zemí tento týden Měsíc úplně neblokuje Slunce, ale ponechává viditelný prsten obrovské ohnivé koule, odtud název „Prsten ohně“.

Tato část jevu však byla viditelná pouze z relativně úzkého (a většinou neobydleného) koridoru, který vede na sever od Ontaria přes Grónsko, prochází přes Arktidu a pokračuje na jih přes části Sibiře. Jedná se o těžko přístupný kus země.

To nezabránilo neohroženým fotografům v několika osadách podél prstencové cesty zachytit tuto jedinečnou nebeskou událost. Vinny Karatak zajal Ohnivý prsten z Iqaluit, Nunavut, Kanada:

Pro ty, kteří nejsou na této cestě, bylo další možností vidět Ohnivý kruh. Časopis Sky and Telescope si objednal speciální let, který měl letět prstencovou cestou a dostat fotografy co nejblíže k zatmění, aniž by skutečně opustil atmosféru.

Elliot-Hermann-SW-Fire-Ring-of-Fire-1-1623329593-LG

Fotograf Elliot Herman Pořiďte tuto fotografii z výšky asi 39 000 stop nad Ontariem.

Spaceweather.com/ Elliot Hermann

Po každém zatmění Slunce máme spoustu skvělých nových obrázků a inspirace pro plánování dopředu na další. Jediné další zatmění v roce 2021 je bohužel zcela obtížně plně zažít. Cesta úplného zatmění Slunce 4. prosince projde Antarktidou pouze z velké části.

14. října 2023 se bude konat další epizoda hry Eclipse ohně, která se bude hýbat po západních Spojených státech a Střední Americe.

Spousta času na přípravu.

Pokud máte nějaké epické snímky tohoto zatmění, sdílejte je se mnou na Twitteru Vložení tweetu.

Následovat CNET. Vesmírný kalendář 2021 Držet krok s nejnovějšími letošními kosmickými novinkami. Můžete jej dokonce přidat do svého Kalendáře Google.

READ  MIS-C: Některé dětské nemocnice zaznamenávají nárůst vzácných komplikací Covid-19

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *