Slavia Praha podala trestní oznámení pro údajný „brutální“ útok na Ondřeje Codelu | fotbalové novinky

Slavia Praha uvedla, že po čtvrtkovém zápase proti Rangers podala trestní oznámení o údajném „brutálním“ útoku na Underreja Kudelu.

Záložník Rangers Glenn Camara tvrdil, že byl na konci druhé etapy Evropské ligy v Ibroxu rasově zneužíván českou mezinárodní zadní obranou Slavie Kudelou, což po zápase vedlo k rozzlobeným scénám na hřišti i v tunelu.

UEFA uvedla, že „si je vědoma nehody, která se stala v tunelu po skončení zápasu“, a od té doby potvrdila, že ve čtvrtek v noci zahájila vyšetřování událostí.

Slavia v pátek vydala prohlášení, v němž uvedla, že její reputace byla po Camarině obvinění „poskvrněna bez jediného důkazu“.0:58

Hráč Rangers Connor Goldson uvedl, že je stoprocentně jistý, že Glen Camara byl během zápasu Evropské ligy rasově zneužit hráčem Slavie Praha.

Později v pátek vydal český klub další prohlášení, v němž tvrdil, že Codela se po zápase stal obětí „úmyslného a úmyslného“ útoku, a potvrdil, že podali trestní oznámení na české velvyslanectví v Londýně, které podle nich podají . Stížnost klubu na skotskou policii.

Mluvčí skotské policie v pátek uvedl: „Nebyly zaznamenány žádné zprávy o žádném zločinu spáchaném kterýmkoli klubem v souvislosti se zápasem včera večer. Skotská policie kontaktovala úředníky klubu a ujistila je, že pokud bude jakékoli obvinění přijato, bude to důkladně vyšetřován. “

Slavia tvrdila, že Steven Gerrard byl mezi svědky – spolu s delegáty UEFA a členy týmu českého klubu – útoku „provedeného plnou silou s úmyslem ublížit“.

„Slavia Praha podala na skotskou policii prostřednictvím Velvyslanectví České republiky v Londýně trestné oznámení za fyzický útok na hráče Ondřeje Kudely,“ uvádí se v prohlášení.

„Fyzické napadení Ondřeje Cudely bylo úmyslným a úmyslným činem, který zahrnoval zakrytí kamer na místě činu.“Hráči obou týmů zuřivě zareagovali poté, co Ondřej Kudela promluvil s Glenem Kamarou0:53

Jordan Allison z ukázkového rasismu Červená karta říká, že doufá, že UEFA poskytne silnou reakci na obvinění z rasismu vůči Rangers Glennovi Camarovi v zápase Evropské ligy proti Slavii Praha.

„Útok byl brutální a byl proveden s plnou silou s úmyslem ublížit našemu hráči a fyzicky mu ublížit.“

„V přepisu jsou uvedena jména osob, které byly svědky nehody, stejně jako zástupci SK Slavia Praha, včetně zástupců UEFA a ředitele Rangers Stevena Gerrarda.“

Sky Sports News kontaktovali Rangers o odpověď.

UEFA vyšetřuje nehody Rangers proti Slavii Praha

UEFA potvrdila, že bude vyšetřovat incidenty, ke kterým došlo v Ibroxu.

Ve svém prohlášení uvedla: „V souladu s čl. 31 odst. 4 disciplinárních předpisů UEFA provede inspektor etiky a disciplíny vyšetřování incidentů, ke kterým došlo během druhé etapy 16. kola evropského turnaje UEFA 2020–21 Liga. Mezi Rangers FC a SK Slavia Praha. 18. března 2021. “

Gears včera v noci prohráli 2-0, když byli vyřazeni 3: 1, celkem, když byl vyřazen trenér Steven Gerrard Kimar Rove a Lyon Balogun.

Ve svém projevu po vysoce nabitém zápase Gerrard nabídl plnou podporu finskému hráči Camarovi a vyzval UEFA, aby vyšetřila údajné rasistické zneužívání hráče.

Gerrard řekl: „Glen Camara je pro mě můj, stejně jako všechny v této šatně.“

„Věřím mu na 100 procent, co říká na obvinění. Ostatní hráči kolem něj to slyšeli. Postavím se v plném proudu s Glennem Camarou.“

V prohlášení zveřejněném na stránkách anglického jazyka pro Slavii Codela připustil, že použil urážlivý jazyk, ale dodal: „Bylo to řečeno emotivně, ale naprosto popírám, že by v těchto slovech bylo něco rasistického.“

Nenávist nás nezastaví

Sky Sports Zavázali jsme se, že učiníme ze skysports.com a našich kanálů sociálních médií místo pro komentování a debaty bez zneužívání, nenávisti a vulgárních výrazů.

Další informace naleznete na adrese: www.skysports.com/hatewontstopus

Pokud vidíte odpověď na Sky Sports Příspěvky a / nebo obsah obsahující projevy nenávisti na základě rasy, barvy pleti, pohlaví, národnosti, rasy, postižení, náboženství, sexuální aktivity, věku nebo třídy, zkopírujte prosím adresu URL do nenávistného příspěvku nebo si vezměte obrazovku a pošlete nám e-mail Tady.

Kick It Out nahlásit rasismus

Formulář pro online hlášení | Vyhodit ji

Kick It Out je organizace pro rovnost a začlenění do fotbalu – pracuje napříč všemi odvětvími fotbalu, vzdělávání a společnosti s cílem čelit diskriminaci a podporovat inkluzivní praktiky a kampaně za pozitivní změnu.

www.kickitout.org

READ  Páteční sporty ve zkratce | Zprávy AP

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *