Skotský národní tým má první případ viru ve výcvikovém táboře Euro 2020 | Sportovní

Glasgow, Skotsko (AFP) – Skotský tým uvedl, že jeho první hráč měl pozitivní test na virus COVID-19 v úterý na soustředění ve Španělsku před evropským šampionátem.

Národní federace uvedla, že záložník John Flick je v izolaci a na středeční přípravný zápas proti Nizozemsku nepojede do Portugalska.

„Zbytek týmu byl znovu testován na COVID-19 a vrátil negativní výsledky,“ uvedla federace.

Evropská fotbalová asociace (UEFA) umožnila 24 národním týmům na Euro 2020 přítomnost dalších tří hráčů v kádru 26 hráčů, aby pomohla pokrýt případy COVID-19 a povinnou izolaci nebo karanténu.

Flick, který hraje za Sheffield United, pravděpodobně nebude v základní sestavě, když 14. června nastoupí Skotsko proti České republice v Glasgow.

Skotsko se připravuje na svůj první finálový turnaj od mistrovství světa 1998 a dva zápasy doma odehraje v Hampden Parku proti Čechům a Chorvatsku. Dalším zápasem Skotů ve skupině D bude proti Anglii na stadionu ve Wembley.

Pravidla pro kontrolu epidemie ve Skotsku vedla k tomu, že česká a chorvatská federace v pondělí zrušily své výcvikové základny v Edinburghu a St. Andrews.

Oba týmy budou nyní trénovat ve svých zemích a cestovat do Británie, aby se zúčastnily zápasů.

Euro 2020 začíná 11. června, kdy Itálie v Římě hostí Turecko.

Copyright 2021 Associated Press. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nesmí být publikován, vysílán, přepisován nebo redistribuován bez povolení.

READ  Monarchs tento týden pořádají pozvánku Evie Odom

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *