Skotský národní tým má první případ viru ve výcvikovém táboře Euro 2020 | Sportovní

Glasgow, Skotsko (AFP) – Skotský tým uvedl, že jeho první hráč měl pozitivní test na virus COVID-19 v úterý na soustředění ve Španělsku před evropským šampionátem.

Národní federace uvedla, že záložník John Flick je v izolaci a na středeční přípravný zápas proti Nizozemsku nepojede do Portugalska.

„Zbytek týmu byl znovu testován na COVID-19 a vrátil negativní výsledky,“ uvedla federace.

Evropská fotbalová asociace (UEFA) umožnila 24 národním týmům na Euro 2020 přítomnost dalších tří hráčů v kádru 26 hráčů, aby pomohla pokrýt případy COVID-19 a povinnou izolaci nebo karanténu.

Flick, který hraje za Sheffield United, pravděpodobně nebude v základní sestavě, když 14. června nastoupí Skotsko proti České republice v Glasgow.

Skotsko se připravuje na svůj první finálový turnaj od mistrovství světa 1998 a dva zápasy doma odehraje v Hampden Parku proti Čechům a Chorvatsku. Dalším zápasem Skotů ve skupině D bude proti Anglii na stadionu ve Wembley.

Pravidla pro kontrolu epidemie ve Skotsku vedla k tomu, že česká a chorvatská federace v pondělí zrušily své výcvikové základny v Edinburghu a St. Andrews.

Oba týmy budou nyní trénovat ve svých zemích a cestovat do Británie, aby se zúčastnily zápasů.

Euro 2020 začíná 11. června, kdy Itálie v Římě hostí Turecko.

Copyright 2021 Associated Press. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nesmí být publikován, vysílán, přepisován nebo redistribuován bez povolení.

READ  Č. 23/24 Softball zametá UTSA a Tulsa v Texas Classic

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.