Šíření koronaviru znepříjemňuje obyvatele Šanghaje

Napsal Brenda Goh

ŠANGHAJ (Reuters) – Veronica si myslela, že udělala všechno správně, když dodržela všechna pravidla pro uzamčení COVID-19 v čínském městě Šanghaj.

Poté, co bylo 1. dubna zavřeno celé město, její čtyřčlenná rodina pečlivě dodržovala vládní nařízení zůstat doma a vyšla předními dveřmi pouze na povinný test PCR.

Když byla v polovině dubna omezení trochu uvolněna, což umožnilo obyvatelům pohybovat se uvnitř jejich areálu, Veronica a její sousedé nosili masky.

Jejich rezidenční nemovitosti jsou několik týdnů bez COVID.

Ale na konci dubna, po tom, co si Veronica myslí, že to byl její 12. test PCR, měla ona, další člen její rodiny a několik sousedů pozitivní test.

„Nemám ponětí, jak jsme to zjistili,“ řekla Veronika, která odmítla uvést své celé jméno s odkazem na soukromí.

Budova, ve které bydlíte, byla prohlášena za „uzavřenou“. Ona, její rodina a další pozitivně testovaní byli posláni do karantény. Kdokoli jiný má nařízeno jít dovnitř na dalších 14 dní.

„Dodržovala jsem všechna pravidla,“ řekla Veronica z karanténního centra, kde byla ona a její rodina rezervována se stovkami lidí v prostorné hale.

Veronica patří mezi tisíce lidí, kteří se nakazili COVID ve vozidlech, která byla bez koronaviru a byla několik týdnů uzamčena.

Tyto případy zdůrazňují, jak obtížné je zastavit šíření vysoce přenosné varianty Omicron, protože Čína se drží politiky nulového COVID, což udržuje cyklus blokování, stejně jako zmatení, úzkost a hněv.

Mezi 21. dubnem a 2. květnem se obyvatelé na 4 836 různých adresách ocitli v podobné situaci, přičemž infekce se objevily po týdnech jasnosti, podle průzkumu agentury Reuters ohledně údajů šanghajské vlády.

Jen 30. dubna bylo evidováno 471 adres s alespoň jedním nalezeným případem poté, co v předchozích 29 dnech nebyla zaregistrována vůbec žádná. Populace dané adresy se pohybuje od hrstky po stovky.

READ  Lesní požáry pustoší italskou Sardinii v „bezprecedentní katastrofě“

Uzavírací opatření v Šanghaji byla velmi přísná, zejména během prvních dvou týdnů v dubnu, kdy obyvatelé směli z bazénů vycházet pouze z výjimečných důvodů, jako jsou lékařské pohotovosti. Mnohým není dovoleno za svými domovními dveřmi se stýkat se sousedy.

Denní počty případů v Šanghaji klesaly šest po sobě jdoucích dnů, ale každý den se stále objevují tisíce nových případů, což podněcuje spekulace o tom, jak se bude COVID šířit, debatu o moudrosti politiky „nulového COVID“ a strach z nákazy.

práce, k věci

Při hledání odpovědí se mnozí obyvatelé odvolávají na fronty na časté testy PCR nebo dodávky jídla a dalších položek, které se všechny spoléhají na dobrovolníky, zaměstnance správy majetku a kurýry.

Někteří lidé dokonce začínají odmítat testy PCR a ukládají sankce za jejich nedodržení.

Šanghajská vláda, která si vyžádala komentář, se odvolala na prohlášení učiněná 14. dubna městského zdravotního úředníka Wu Huanyu, který uvedl, že kromě jiných možností nelze vyloučit infekci prostřednictvím distribuce zásob.

Zdravotní experti tvrdí, že pokračující šíření naznačuje, že Čína má potíže s dodržováním svého cíle vymýtit vznikající koronavirus.

„Jejich politika nulového COVIDu do určité míry funguje, ale pak budou i nadále dostávat zásahy, zvláště když tento čas nevyužijí k získání vysokého pokrytí pro nejzranitelnější populaci,“ řekl Paul Hunter, M.D., profesor medicíny. na východní univerzitě. Anglia s odkazem na relativně nižší proočkovanost v Číně ve srovnání s jinými místy.

Jaya Dantas, expertka na veřejné zdraví z Curtin School of Population Health v Austrálii, uvedla, že čínský přístup si vyžádal vysoké náklady a že úplné odstranění přenosu by trvalo měsíce.

„Bylo to efektivní, ale opravdu náročné s neustálým testováním, pokud jde o zdroje, zaměstnanost a finance,“ řekla. „A dopady na duševní zdraví na populaci jsou značné.“

READ  Videa ukazují život pod vládou Talibanu v Kábulu

Uzamčení v Šanghaji a desítkách dalších měst vyvolalo vzácnou nespokojenost veřejnosti, zvláště když pokračující výskyt relativně malého počtu infekcí prodlužuje uvěznění dalších milionů.

Každý nový případ má několik důsledků: Osoba nakažená virem COVID a její blízcí kontakty musí jít do karantény. Všichni sousedé v jejich budově musí být izolováni po dobu 14 dnů, přičemž hodiny se znovu nastaví pokaždé, když je nalezen nový případ.

Veronica říká, že byla z toho zážitku zjizvená.

„Neopouštěj svůj byt,“ řekla, „ale ani nevím, jestli to už pomáhá.“

(Zprávy Brenda Goh; Další zprávy Natalie Grover v Londýně; Střih Tony Munro a Robert Percell)

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.