Simona Halepová se zeptala Ash Barty, Iga Swiatek u ústředního soudu

Zvěsti o tom, že Ash Barty žádal bývalou wimbledonskou šampionku Simonu Halepovou, aby letos zahájila turnaj na centrálním kurtu, padly nahlas.

Halepové, šampionce z roku 2019, byla již dříve odepřena tradiční čest zahájit řízení na slavném All England Club Central Court v důsledku Covid-19 a zranění.

Trenér strany Craig Tazer ve čtvrtek na Twitteru navrhl Barty požádal, aby se Halepové letos dostalo této pocty Bartyová už neobhajuje ženskou dvouhru, kterou vyhrála v roce 2021.

Představitelé Wimbledonu však v sobotu ráno oznámili, že světová jednička Iga Swiatek zahájí místo na centrkurtu.

Rozhodnutí ignorovat tradici bývalých šampionů v sobotu po vyhlášení rozdělilo tenisový svět.

Sledujte tenis živě s beIN SPORTS na Kayo. Živý přenos z turnajů ATP + WTA Tour včetně každého finále. Jste v Kayo poprvé? Vyzkoušejte nyní 14 dní zdarma>

Poté, co byl Grand Slam v roce 2020 kvůli Covidu zrušen, Barty turnaj otevřel v roce 2021, přestože v roce 2019 nevyhrál.

Halepová, která vyhrála titul v roce 2019, byla z loňského turnaje diskvalifikována kvůli zranění, což Bartyové umožnilo zajistit si místo.

Bylo to něco, co Bartymu v té době nesedělo.

„Z celého srdce si přeji, aby tu Simo byla a udělala to (začínaje na centrálním kurtu) sama,“ Řekla to BBC po svém třísetovém vítězství nad veteránkou Carlou Suarez Navarrovou. „Je to hrdina. Má právo otevřít tento soud.“

„Abych měl tu čest, když jsem si ji plně nezasloužil, chtěl jsem sem přijít a respektovat to.“

Ash Party se chystá vzdát své koruny ve Wimbledonu. Foto: Clive Brunskill/Getty Images.Zdroj: Getty Images

„Je to čest a privilegium a byl jsem velmi ponížený, když mě Jamie (ředitel šampionátu Baker) požádal, abych přišel a hrál na tomto krásném stadionu. Nemohu být hrdější, že jsem tady.“

Bývalý trenér Barty Craig Teeser naznačil, že Queenslander se letos možná bude snažit oplatit laskavost, a nyní je Halepová zpět v akci.

V reakci na tweet z The Tennis Podcast, ve kterém jsme se ptali, kdo by měl hrát první zápas na centrálním kurtu, bývalý tenisový analytik a trenér Halepové Darren Cahill napsal: „To by měla být Simona Halepová.

„Covid vymazal šampionát 2020 a nemohl loni hrát kvůli zranění, takže Ash Party byla poctěna. Když Ash odešel do důchodu, privilegium a čest by se měla vrátit Simo. Získala to jako šampion 2019.“

„Naprosto souhlasím s Killerem a myslím, že si to už někdo vyžádal,“ odpověděl Tyzzer a následoval mrkací emotikon.

To by bylo skvělé. Naprosto typické pro toho člověka,“ napsal Cahill, který nepotřeboval mnoho úsilí, aby četl mezi řádky.

All England Club žádost v sobotu ráno zamítl.

Sobotní zprávy však naznačovaly, že úředníci učinili rozhodnutí motivované důvody Halepova zranění.

Nadějím 16. nasazené ve Wimbledonu zasadila velkou ránu, když se kvůli zranění krku odhlásila ze semifinále šampionátu WTA v Bad Homburgu.

Fanouškům se omluvila a řekla, že má co do činění s „mrtvým krkem“.

I přes zranění se rozhodnutí předat vyznamenání Swiatekovi setkalo s výraznou kritikou.

Nick Kyrgios je zpět pro více. Foto: Clive Brunskill/Getty Images.Zdroj: Getty Images

Tenisová reportérka Yasmin Syedová napsala na Twitter: „Velmi zasloužené, ale rozhodnutí je špatné. Rozhodně to měla být Simona Halepová, o tom není pochyb.“

Halepová se ve svém prvním kole střetla s Češkou Karolínou Mochovou, která loni postoupila do čtvrtfinále.

Nejlepší nasazená Iga Swiatek, která vyhrála posledních šest turnajů včetně French Open, se utkala s Chorvatkou Janou Vet.

Britka Emma Radocano se utká s Belgičankou Alison van Uytvanckovou, pokud se šampionka US Open dostatečně zotaví z bočního napětí.

Wimbledon v dubnu oznámil, že zakáže hráče z Ruska a Běloruska kvůli probíhající invazi na Ukrajinu, což znamená, že mezi pohřešovanými je světová jednička Daniil Medveděv.

Nick Kyrgios si vysloužil přátelskou remízu poté, co se vyhnul brzké konfrontaci s Novakem Djokovičem nebo Rafaelem Nadalem.

Světová 40 hraje v prvním kole roli britského náhradníka Paula Joba, po kterém následuje pravděpodobné setkání ve druhém kole s Chorvatem nasazeným na 26. místě Filipem Krajinovičem. Vyhlíží i případný zápas třetího kola se Stefanosem Tsitsipasem.

Serena Williamsová byla v prvním kole Wimbledonu vylosována proti francouzskému nováčkovi Harmony Tan, který se o rok později vrací do singlové soutěže.

V All England Clubu se brzy zaměříme na 23násobného grandslamového šampiona ve dvouhře, který ve světovém žebříčku klesl na 1204 a není pro turnaj v žebříčku.

Mužský obhájce titulu Novak Djokovič začíná svou honbu za sedmým titulem – a čtvrtým v řadě – proti jihokorejskému Kwon Sun-Woo, který je na 75. místě světového žebříčku.

Wimbledon je všeobecně považován za nejlepší šanci Williamsové vyhrát svou 24. grandslamovou korunu ve dvouhře a vyrovnat se tak historickému rekordu Margaret Courtové.

Její poslední grandslamový titul přišel na Australian Open v roce 2017. Williamsová po středečním čtyřhře řekla: „Cítím se dobře – nejlépe, jak se člověk může cítit po dlouhé pauze.“

– S AFP

READ  Výsledky Australian Open | Federal News Network

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.