Sima vyhrává, Slavia Praha vyhrává Český pohár

Senegalský útočník pomohl červenobílým získat domácí dvojitý titul ve druhé polovině zápasu v Doosan aréně.

Abdullah Sima (Abdullah Sima) zvítězil ve čtvrtek ve finále nad Viktorií Plzeň (Viktoria Plzeň) 1: 0 a vyhrál Český pohár za Slavii Praha.

Po bezgólovém zápase v první polovině vystřídal 19letý hráč v 60. minutě Lucase Masubsta, který v 73. minutě pokračoval v Plzni. Plzeň) oba týmy oddělila.

Minulý měsíc vyhráli českou španělskou ligu potřetí v řadě. Dokončete domácí dvojnásobné vítězství Slavie Praha.

Ibrahim Benhamn Traore a Simon Dili byli představeni jako náhrada za Red and the White ve druhé polovině, zatímco Nigérijčan Peter Ole Peter Olinka se neúčastnil.

Sima se přestěhovala do Prahy v červenci loňského roku a svým předskórovacím příspěvkem se rychle přizpůsobila týmu Jindřicha Trpisovského.

V této sezóně nastřílel 15 gólů ve všech soutěžích a je třetím nejlepším hráčem v české lize, Slavií Praha.

Teenager z Dakaru má pocit, že před třemi lety opustil smlouvu, ale říká se, že po své působivé první sezóně na stadionu Zhongbao přitahoval Premier League včetně Arsenalu a Manchesteru United. Zájem klubu o převod.

Poté, co ve čtvrtek zvítězí, se Sima a jeho spoluhráči ve Slavii Praha budou snažit prodloužit neporažený běh ve všech soutěžích, když v nedělním zápase La Ligy zamíří do Jablonce.

Momentálně mají náskok 14 bodů před druhou Spartou Praha a do finále se budou také snažit s vysokým skóre, když 29. května dostanou finále Cesc Budovi.

Mezinárodně se Sima objevila pouze v senegalském národním týmu – v březnu na kvalifikaci Afrického poháru národů byly jejich cíle proti Kongu nesmyslné.