Shromáždění zahajuje česko-rakouskou skupinu přátelství

Shromáždění zahajuje česko-rakouskou skupinu přátelství
  • S Lin Hsin-han a Kayleigh Madjar / štábní korespondent, štábní spisovatel

Poslanec Yuan včera zahájil parlamentní skupinu přátelství s Českou republikou a Rakouskem a oznámil, že v příštím roce by mohlo být v České republice vystaveno Národní palácové muzeum.

Sdružení parlamentního přátelství mezi Čínou a Českou republikou a Rakouskem založil zákonodárce Čínské nacionalistické strany (KMT) Wan Mej-ling (萬美玲), který bude také předsedou.

Výbor se bude skládat z 11 místopředsedů a 50 zákonodárců ze stranických linií.

Foto: CNA

Na zahajovacím ceremoniálu Wan řekl, že díky vzájemné podpoře bude přátelství mezi Tchaj-wanem a oběma evropskými zeměmi nadále růst.

Pokud vše půjde podle plánu, Národní palácové muzeum má „velmi dobrou šanci“ v příštím roce vystavit díla ze své sbírky v muzeu v České republice, dodal, aniž by české muzeum jmenoval.

Zástupce mluvčího Johnny Xiang (江啟臣), zastupující předsedu shromáždění Han Kuo-yu (韓國瑜), řekl, že doufá, že řečník bude mít příležitost navštívit obě země.

Parlamentní diplomacie je jedním z mandátů zákonodárného sboru a Chiang řekl, že doufá, že se takové výměny budou nadále rozšiřovat.

Náměstek ministra zahraničních věcí Tien Chung-kwang (田中光) poděkoval zákonodárnému sboru jménem ministerstva zahraničních věcí.

Legislativní Yuan vždy udržoval úzké vazby s parlamenty v Evropě a je nepostradatelnou silou při zlepšování bilaterálních vztahů, řekl.

Dodal, že skupina pomůže ministerstvu pokračovat v prohlubování zásadních výměn s Českou republikou a Rakouskem a dále obohacovat přátelství země v Evropě.

Tchajwansko-české vztahy stabilně rostou a pomáhají oběma stranám posouvat se vpřed, řekl na akci David Steinke, vedoucí Českého ekonomického a kulturního úřadu v Taipei.

Komentáře budou přezkoumány. Udržujte komentáře relevantní k článku. Komentáře obsahující nadávky a obscénnosti, osobní útoky nebo propagace budou odstraněny a uživatel zablokován. Konečné rozhodnutí bude na uvážení The Taipei Times.

READ  Kalibrační letiště pro průnik UAV Primoco

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *