Shrnutí: Verstappen poráží Leclerca v závodech F1 | Sportovní

Shrnutí: Verstappen poráží Leclerca v závodech F1 |  Sportovní

Verstappen překonává Leclerca v F1

Dva závody v sezóně Formule 1 obhájce titulu Max Verstappen již míří od špičky k patě s Charlesem Leclercem místo veterána, sedminásobného šampiona formule 1 Lewise Hamiltona, který byl korunován loni.

Verstappen a Leclerc, oba rivalové od dob motokár, šli za volant v neděli, než Verstappen tři kola od konce Velké ceny Saúdské Arábie v Džiddě předal rozhodující průjezd pro své první vítězství v sezóně a 21. kariéra.

Verstappen řekl: „Každý zápas je jiný. Je to jen chytré závodění a dobrý závod. Nebylo to snadné, ale byla to velká zábava.“

Závod se konal za světla dva dny po útoku rebelů Houthi v Jemenu na nedaleké skladiště ropy.

Hamilton je držitelem rekordu F1 se 103 vítězstvími, ale dokázal získat jeden skrovný bod, když Mercedes skončil 10.

Leclerc se minulou neděli hnal za vítězstvími po vítězství v zahájení sezóny v Bahrajnu z nejvyššího místa. Když se Leclerc přiblížil, poblahopřál svému soupeři ve vysílačce a poté mu zvedl palec.

Lidé také čtou…

„Tlačili jsme tak, jak jsem se předtím prosadil jen zřídka, riskujeme. Samozřejmě je tu respekt,“ řekl Leclerc. „Závod byl těžký, ale spravedlivý.“ Každý pot by měl být takový. Byla to zábava.“

Leclerc zmeškal své čtvrté vítězství v kariéře, když ho Verstappen překonal o půl sekundy, ale po dvou závodech zůstal v čele průběžného pořadí. Leclerc má 45 bodů, Carlos Sainz Jr. 33 bodů a Verstappen 25. Hamilton je pátý v celkovém pořadí se 16 body.

Padusa se kvalifikuje na Miami Open: Paula Padusa se dostala do čtvrtého kola na Miami Open v Miami Gardens na Floridě poté, co porazila Julii Putincevovou 6-3, 6-2. Toto je nejhlubší trasa Padusa Trail v Miami, na jejíž počest mává více než pár fanoušků španělskými vlajkami.

READ  Západní a jižní výsledky otevření | Sportovní

řekl Mocas Gracias.

V závislosti na tom, jak se bude vyvíjet zbytek tohoto turnaje, by mohl být Badosa blízko k vyšplhání na druhé místo světového žebříčku za Iga Swiateka, až Miami skončí.

„S výkonem jsem opravdu spokojený,“ řekl Paduša.

Padusa se ve čtvrtém kole střetne s nenasazenou Lindou Frohvertovou poté, co šestnáctiletá Češka porazila třikrát Miami Open a dvanáctou nasazenou Victorii Azarenkovou. Fruhvirtova postoupila 6-2, 3-0, když Azarenková – jediná nedávná vítězka nerozhodného výsledku v Miami – odstoupila kvůli zranění.

Coco Gauff překonala těžký test od Zhang Shuai a vyhrála 7-6 (1), 7-5. Do čtvrtého kola se dostala i Američanka Jessica Pegulaová, 16. nasazená porazila č. 17 Elenu Rybakinu 6-3, 6-4. Postoupila také Veronica Kudretová, nasazená 21, s Američankou Shelby Rogersovou vede 6-1, 7-5 a 28. nasazenou Petrou Kvitovou.

• Na straně mužů získal Nick Kyrgios 24 vítězů za pouhých 12 nevynucených chyb a potřeboval pouhých 61 minut na to, aby porazil 31. nasazeného Fabia Fogniniho 6-2 6-4.

Američanka Frances Tiafoeová se v Miami dostala do čtvrtého kola počtvrté, když porazila Juana Manuela Cerondola 6-3, 6-2. Č. 6 Casper Rudd těžce porazil č. 30 Alexandra Bublika 6-3, 6-2 a 10. nasazený Cameron Norrie získal ze zápasu sedm bodů, než se konečně dotkl Huga Gastona v přímých setech. (AFP)

Baseballový tým SLU vyhrává v Illinois: Cam Reading zahrál tři homeruny v sedmé směně a St. Louis (12-9) použil šest nadhazovačů, aby dal Illinois State pět úderů při výhře 8-2. Trevor Harris zajistil dvě kola bez branek v úlevě s vítězstvím. (Stu Durando)

Mizzou přerušil baseballovou sérii do Arkansasu: Dvoutaktní double Brydona Webba v sedmé směně Arkansasu posunul #3 Razorbacks navždy před Missouri, když vyhrál 6-4 na Taylor Stadium a vybojoval si sérii. Luke Mann ve druhém poločase doma dal Tigers (13-7, 1-5 SEC) předčasně do vedení, ale Hogs (15-4, 5-1) skóroval čtyřikrát od věrného Christiana Walla v sedmé směně. Příkaz. (Dave Matter)

READ  Světová jednička Barty si není jistá, kdy bude v Osace blízko | Sportovní

Ole Miss vymetla MU v softballu: Softbalový tým Mississippi porazil Missouri č. 19 v sérii tří zápasů, která vyvrcholila v neděli vítězstvím 5:1 na hřišti Oxfordu. Rebelové zaznamenali ve třetím ze tří zápasů dvouhry všechny potřebné nájezdy, chůzi, úder na hřišti, faul a divoké hřiště. Emma Rapp odjela Mizzouovi jediný závod (19-12, 0-5 SEC) s Homerem v sedmé směně. (Dave Matter)