Shapovalovova série proher dosáhla 5 zápasů s prohrou s Queen’s Club

Kanadský tenista Denis Shapovalov se ve středu protáhl na pět zápasů s prohrou 6-4, 2-6, 6-4 s Tommy Ballem na turnaji Queen’s Club.

Shapovalov nevyhrál od 12. května, kdy antuková legenda Rafael Nadal prohrála ve třetím kole Italian Open.

Kanaďan prohrál ve čtvrtfinále v Římě s Casperem Ruddem, v té době na 10. místě světového žebříčku.

Svůj první zápas na svých dalších čtyřech turnajích pak prohrál s Běloruskem Iljou Ivashkou (50. žebříček); Dán Holger Ron (40), Němec Oscar Otti (61) a Paul (35).

Shapovalov z Richmond Hill v Ontonu je na 15. místě na světě, ale středeční prohra snížila jeho rekord z roku 2022 na 16-13.

Sledujte | Shapovalov padá s Paulem ve 3 setech:

Bojující Shapovalov padá v Queen’s Clubu do prvního kola

Šestý nasazený Denis Shapovalov z Richmond Hill, Ont., prohrál s Američanem Tommy Ballem 6-4, 2-6, 6-4 v prvním kole v Queen’s Club v Londýně. Pro Shapovalova je to pátá prohra v řadě.

Proti Paulovi měl 11 es, ale udělal šest dvojchyb.

Shapovalov dvakrát zlomil Paula z devíti šancí. Američan byl ve využívání svých šancí efektivnější a proměnil dvě ze čtyř útěkových šancí.

Paul zlepšil svůj kariérní rekord proti Shapovalovovi 2-0.

Akce Queen’s Club je zahřátím na Wimbledon. Grand Slam začíná na trávě 27. června v All England Clubu v Londýně.

Shapovalov se loni ve Wimbledonu dostal do semifinále.

Její kanadská krajanka Bianca Andreescuová také vypadla z Berlin Open v osmifinále, se čtvrtou nasazenou Karolínou Plíškovou prohrála 4:6, 6:2, 6:7 (7).

Sledujte | Andreescu vynechává maratonský zápas proti Plíškové:

Andreescuovou vyřadila Plíšková v osmifinále na German Open

Čtvrtá nasazená Češka Karolína Plíšková porazila v osmifinále v Berlíně Biancu Andreescu z Mississauga v Ontariu 6:4, 2:6, 7:6 (7).

READ  Ve čtvrtek začíná hokejová Liga mistrů

A nenasazená Andreescuová, která hrála na svém prvním bylinkovém turnaji v sezóně, využila tři sety k tomu, aby v prvním kole porazila Češku Kateřinu Siniakovou.

Plíšková, která v prvním kole vypálila 17 es proti Kaie Kanepiové, přidala 12 znovu proti Andreescuové, i když se musela bránit brejku ve třetím setu, než vyhrála za dvě hodiny a 11 minut.

Třicetiletá Plíšková bojuje o svůj první letošní titul. Před rokem byla vicemistryní ve Wimbledonu.