Seznam nejlepších měst pro expaty v roce 2021

Nedávná studie ukázala, že hlavní město Malajsie, Kuala Lumpur, je v roce 2021 preferovanou destinací pro pobyt a práci expatů v zahraničí. Na druhém a třetím místě se umístily jihošpanělské přístavní města Malaga a Dubaj. Všechna tři města jsou geograficky různorodá a možná i proto je expat preferují.

skenovat podle Internacionály, online komunita expatů s více než 4 miliony globálních členů, také umístila města jako New York, Moskva a Paříž do poslední desítky ve svém seznamu 57 měst, kde mohou expatové žít a pracovat.

Průzkumu, který proběhl v lednu letošního roku, ale byl zveřejněn v září, se zúčastnilo více než 1200 lidí zastupujících až 174 národností a žijících ve 186 zemích či územích. Aby bylo možné určit nejlepší a nejhorší města pro expaty, byli účastníci požádáni, aby ohodnotili svou spokojenost ve čtyřech hlavních kategoriích – kvalita života, snadné usazení, osobní finance a práce v zahraničí.

Kategorie Quality of Life zahrnovala aspekty jako zdravé životní prostředí a robustní WiFi infrastruktura. Pro snazší usazení museli respondenti vzít v úvahu jazykové bariéry a to, jak přátelští byli místní obyvatelé. Osobní finance se zabývaly aspekty, jako je přístup k dostupné zdravotní péči, což je hlavní hledisko kvůli pandemii. Práce v zahraničí zahrnovala jistotu zaměstnání a stabilní domácí ekonomiku.

Při výběru nejlepších měst většina expatů uvedla, že je snadné se v těchto místech usadit a že místní jsou přátelští. Někteří oceňují vysokou kvalitu života v Dubaji a Malaze, zatímco jiní zjistili, že životní náklady jsou v Kuala Lumpur a Malaze docela dostupné.

85 procent respondentů uvedlo, že jsou obecně spokojeni se životem v Kuala Lumpur. Toto číslo bylo 86 procent pro Malacca a 72 procent pro Dubaj.

Mezi dalších 10 měst patří: Sydney, Austrálie (4. místo); Singapur (5.); Ho Či Minovo Město, Vietnam (6. místo); Praha, Česká republika (7. místo); Mexico City, Mexiko (8. místo); Basilej, Švýcarsko (9); Madrid, Španělsko (10. místo).

READ  Odpůrci ruského ropného embarga se v rámci bloku nepohnou

Na druhém konci seznamu byla italská města – Milán a Řím – a Johannesburg v Jižní Africe. Řím byl hodnocen jako „nepřátelský“, přičemž 31 procent expatů věřilo, že místní nemají rádi cizince. Expati v Miláně uvedli, že nejsou spokojeni se svou rovnováhou mezi pracovním a soukromým životem.

Stejně tak většina příchozích hodnotila systém veřejné dopravy v Johannesburgu velmi špatně a uvedla, že mají obavy o svou osobní bezpečnost. New York se umístil na 48. místě, Moskva na 49. místě a Paříž na 51. místě.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.