Severní Korea odpálila raketu do jihokorejských vod poté, co Spojené státy vyslaly do regionu letadlovou loď

Severní Korea odpálila raketu do jihokorejských vod poté, co Spojené státy vyslaly do regionu letadlovou loď

Mluvčí námořnictva ve středu potvrdil, že letadlová loď USS Ronald Reagan je nyní v Japonském moři a vrací se do regionu poté, co válečná loď v pátek dokončila cvičení s jihokorejským a japonským námořnictvem.

Rozhodnutí vrátit letadlo je kývnutím na Severní Koreu a přichází den poté, co Pchjongjang poprvé od roku 2017 odpálil raketu středního doletu přímo nad Japonskem. Jednalo se o pátý raketový test Pchjongjangu během dvou týdnů a je to nejprovokativnější . Protože v lednu odpálila raketu středního doletu, která by mohla zasáhnout Guam.

V naprosto okamžité reakci svrhly čtyři americké a čtyři jihokorejské stíhačky bomby na neobydlený ostrov ve Žlutém moři, zatímco americká a japonská válečná letadla letěla společně nad Japonským mořem.

Ale v trapném incidentu ve středu brzy, jihokorejská balistická střela Vypnout a odpálit Během cvičení s ostrou palbou se Spojenými státy byl navržen jako odveta za severokorejský start.

Američtí představitelé potvrdili převod dopravce do POLITICO poté, co jihokorejský sbor náčelníků štábů oznámit pohyb.

„Opětovné rozmístění úderné skupiny letadlových lodí na Korejský poloostrov je velmi neobvyklé a ukazuje rozhodnou vůli jihokorejsko-americké aliance posílit pozici aliance proti postupným provokacím Severní Koreje a rozhodně reagovat na jakýkoli druh provokace a hrozby ze strany Severní Korea,“ uvedl sbor náčelníků štábů.

Reagan má hlavní sídlo v Japonsku a jeho nasazení je často vynaloženo na dosažení různých částí západního Pacifiku. Před návratem do Japonského moře loď operovala ve východním a severním Japonsku. Podle sledování flotily amerického námořního institutu.

Spojené státy odsoudily v úterý odpálení rakety Pchjongjangu. Mluvčí Národní bezpečnostní rady Adrian Watson to označil za „nebezpečné a neuvážené rozhodnutí“.

„Tento čin je destabilizující a ukazuje, že KLDR zjevně ignoruje rezoluce Rady bezpečnosti OSN a mezinárodní bezpečnostní standardy,“ řekla.

READ  Putin mluví o vojenských vůdcích Ukrajiny

Úterní ráno, Prezident Joe Biden hovořil s japonským premiérem Fumiem Kishidou Posílit americký „rozhodný závazek k obraně Japonska“, uvedl Bílý dům. Později během dne poradce pro národní bezpečnost Jake Sullivan podle Watsona hovořil také se svými japonskými a jihokorejskými protějšky.

K této zprávě přispěla agentura Associated Press.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *