Šest těl získaných během pátrání po pohřešovaných thajských mariňákech z potopené válečné lodi | Thajsko

Těla šesti mariňáků objevilo thajské námořnictvo poté, co se v zálivu potopila malá válečná loď Thajsko. V pondělí byl námořník zachráněn živý, když se armáda hemžila helikoptérami, válečnými loděmi a drony u jeho centrálního pobřeží.

23 lidí se stále pohřešuje HTMS Sukhothai zasáhly v neděli pozdě čtyřmetrové vlny a silný vítr. Někteří byli bez záchranných vest.

„Poslední člověk byl nalezen 41 hodin poté, co se loď potopila a byl naživu. Takže si myslíme, že tam jsou lidé, kteří tam stále žijí… Budeme pokračovat v pátrání,“ řekl admirál Chonlates Navanoograha, náčelník štábu námořnictva.

Helikoptéry, dva průzkumné drony, čtyři válečné lodě a dopravní letadlo C130 jsou vyslány, aby našli mariňáky, jakmile se počasí zlepší.

Loď utrpěla poruchu motoru, když nabrala vodu a přistála asi 20 námořních mil od Bang Sapan. Válečná loď americké výroby se používala od roku 1987 a vezla 105 vojáků.

Mapa Thajského zálivu

Většina lidí na palubě byla zachráněna před potopením člunu, ale desítky jich musely opustit loď v raftech a záchranných vestách.

Podplukovník Pichichai Tuanade, kapitán potopené lodi, řekl, že byl na moři dvě hodiny, než vylezl na vor a v pondělí ho našli pátrací týmy.

„Pokud chcete vidět něco tak malého, jako je záchranný prsten nebo hlava člověka nad hladinou, je velmi obtížné vidět velké vlny,“ řekl a dodal, že pohřešovaní námořníci jsou nyní pravděpodobně unaveni z toho, že musí šlapat po vodě. ujistěte se, že ti bez bundy zůstanou na místě.

V pondělí pozdě večer byl nalezen mariňák, který se držel bóje.

„Vznášel se ve vodě asi 10 hodin. Byl stále při vědomí, takže jsme ho mohli bezpečně dostat z vody,“ řekl kapitán jednoho z výzkumných plavidel.

READ  Rusko signalizuje ukončení pomoci OSN Sýrii ze strany Turecka

Příbuzní pohřešovaných se shromáždili v záchranných centrech a čekali na zprávy o svých blízkých.

Malini Pudvong, teta pohřešovaného Navy SEAL Saharat Isa, řekla, že mluvila se svým synovcem po telefonu, než se loď potopila, a byla šokována, když slyšela, že nedostal záchrannou vestu.

„Je to tělo 21letého mladíka,“ řekla. „Není to dost silné.“

Velitel námořnictva admirál Chomchoengpet řekl, že potopení bude vyšetřeno, včetně zpráv, že na palubě není dostatek záchranných vest.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *