Serena Williamsová prohrává s Emmou Radocano v Cincinnati

Mason, Ohio – Rozlučkové turné Sereny Williamsové stále zní jako skvělý nápad, který přišel příliš pozdě ve hře.

Od Williamse Reklama ve Vogue Minulý týden poté, co odešla ze sportu, kterému brzy vládla, odehrála dva zápasy a prohrála v obou setech za sebou.

Její zatím poslední soutěž byla skvělým soundtrackem: velké události bez odpovídajícího obsahu. A zatímco loňská překvapivá šampionka US Open Emma Radocano dokázala děsivě rychle zapracovat na Williamsové vítězstvím 6-4, 6-0 v úterý večer, zcela vyprodaný hlavní kurt šampionátů West a South Open v mnoha Někdy je klid . Jako tréninkové hřiště, kde mělo 12 000 fanoušků zřídkakdy příležitost fandit ikoně, kterou přišli ocenit.

Pro ty, kteří si pamatují Williamsovou v jeho nejlepších letech, bylo bolestivé sledovat tuto porážku v prvním kole, protože nahromadila nezamýšlené chyby a předčasně propásla comeback, a pak, po krátké pomlčce, tvrdě odezněla s dalšími stejnými.

Neodolatelná sloužit na vrcholu svého života, prohrává svou úvodní hru v lásce a také prohrává své poslední tři servisní hry, protože není schopna ovládat své údery ani osud, zvláště když ji rychlý a hbitý Raducanu přiměje k útěku a odhaluje Williamsovo teď- omezený pohyb.

Druhé podání Williamsové bylo v posledních letech problém a v úterý to bylo ještě větší. Při svém druhém znovuzrození získala jen 2 ze 16 bodů: mizerných 12,5 procenta. A ačkoli se Williamsová dlouho živila druhým podáním jako Radočanová, 19letá britská superstar získala 75 procent bodů při druhém podání, protože Williamsová se snažila najít správné načasování a někdy i nohy.

Bylo mírou chaosu a zklamání Williamsové, že po dokončení této 65minutové porážky zdvořile potřásla Radokanem rukou a rychle odešla ze hřiště s proslovem k davu, přičemž odmítla rozhovor na kurtu s Kondo Simfukui. Ve svém posledním zápase turnaje jí bylo umožněno promluvit k publiku živě.

READ  Věnujte velkou pozornost státu Murray

Minulý týden v Torontu, když Williamsová prohrála s Belindou Bencic ve druhém kole National Bank Open, se ozývalo mnoho fanfár: Williamsová se oficiálně rozloučila s Kanadou, uronila pár slz a přijala hrst dárků na rozloučenou, včetně Javorové listy. Na Raptors je její jméno a číslo 22.

Ale v úterý mimo Cincinnati nebude žádné vybavení Bengals, ačkoli západní a jižní posádka šampionátu byla připravena oslavit tento okamžik s větší pompou a okolnostmi, pokud by byl Williams této myšlence otevřený.

Místo toho bylo ponecháno na Radocanovi, který se právě utkal s Williamsem poprvé a možná i jediný, aby pro tuto chvíli promluvil a předvedl jeden z kurzů, které Williams tak dlouho používal k vítězství.

„No, myslím, že všichni musíme ctít Serenu a její úžasnou kariéru,“ řekl Radocano. „Jsem tak vděčný za zkušenost, kterou jsem mohl hrát a překročit naši kariéru. Všechno, čeho jsem dosáhl, je tak inspirující, a ano, byla to pro mě skutečná čest být na tomto kurtu.“

Radokano se ještě ani nenarodila, když Williamsová vyhrála svůj první grandslamový titul ve dvouhře ve věku 17 let na US Open v roce 1999, ale stejně jako mnoho z její generace i Radokano vyrostla s Williamsovou, která dominovala scéně.

„Když jste jí fandili, říkal jsem si – víte co? – pro to všechno,“ řekl Raducanu davu.

Raducanuovo průlomové vítězství v New Yorku v loňském roce bylo mnohem větším šokem než vítězství Williamsové v roce 1999. Raducanu byl jedním z nezařazených kvalifikantů a jediný, kdo se kvalifikoval na zisk titulu ve dvouhře na grandslamu. Snažila se navázat na tento statečný výkon a nedokázala se probojovat do finále na žádné jiné akci na turné. Ale její postoj, přesnost, plynulý pohyb a vynikající přenos v úterý byly vzpomínkou na loňské září ve Flushing Meadows, i když cítila mnohem větší otřes, než vypadala.

READ  Mezinárodní hráči Leedsu United - kdo hraje, kdy a jak se dívat, včetně rychlého obratu Ravenhy pro Southampton s Brazílií

„Upřímně řečeno, byl jsem nervózní od prvního do posledního bodu,“ řekl Radocano. „Vím, jaká je to hrdinka. Dokáže se vrátit z jakékoli situace. Jen jsem se musel soustředit. Jsem tak šťastný, že jsem dokázal zachovat chladnou hlavu.“

Williamsovy soumrakové boje jsou jistě pochopitelné. Příští měsíc jí bude 41 let a od 14 let je profesionálkou. Williamsová, která byla rok mimo hru poté, co si ve Wimbledonu v roce 2021 zranila stehenní šlachy, odehrála za posledních 14 měsíců pouze čtyři dvouhry a na kurt se postavila proti Radocanu s dlouhým pruhem stuhy, který na něm visel. venku. levé stehno, s největší pravděpodobností poskytuje podporu pro její levé koleno.

Tento očekávaný zápas mezi největší ženskou hráčkou této éry a jedním z nejzářivějších mladých talentů byl původně naplánován na pondělí večer, ale byl o den odložen na žádost Williamsové o jeho uskutečnění, podle lidí obeznámených se situací, ale ne. Oprávněný o tom mluvit, více času na zotavení z bolesti kolen.

V úterý to byl den plný zpráv v ženském tenise: Světová jednička Naomi Ósakaová pokračovala ve svém boji i v roce 2022, když v prvním kole prohrála 6-4 7-5 s Číňankou Zhang Shuai. Coco Gauffová, 18letá Američanka, která se letos dostala do finále French Open, si v prvním setu svého úvodního zápasu s Češkou Marií Božkovou poranila opožděný kotník a odstoupila 5:7, 0:1.

Bylo však jasné, že hlavní událostí byl Williams proti Radocanu a Williams nastoupil na hřiště poté, co se rozehřál před velkým, podporujícím davem na kurtu 16, když se fanoušci dívali z nedalekých hřišť, zda mají šanci chytit. letmý pohled. Williams osobně, možná naposledy. Některé z nich už viděly Williamsovou starší sestru Venus prohru 7-5, 6-1 na centrálním kurtu se 14. nasazenou Karolínou Plíškovou v zápase prvního kola.

READ  Prezident UEFA Servin řekl, že mimo Evropu se nekonají žádné zápasy Ligy mistrů

Pro sestry Williamsové to byl další dojemný den a další krátký pobyt v turnaji, protože si zvykly na delší dobu. Desáté, ale nenasazené Radocano se ve středu ve druhém kole střetne se světovou desítkou Serenou Williamsovou a Victorií Azarenkovou.

Serena Williamsová by se měla vrátit na tréninkové pole a fyzioterapii, aby se před hraním v New Yorku pokusila být přesnější a zdravější, i když to nyní vypadá, že bude schopna najít dostatečnou formu, aby mohla běžet na US Open. , který začíná 29. srpna a bude pravděpodobně jeho posledním tahem.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.