Serena postoupila v Torontu a ve druhém kole se připojila k Rybakinové a Halepové

TORONTO (Reuters) – Trojnásobná vítězka Serena Williamsová postoupila do druhého kola Toronto Open pondělním vítězstvím 6-3 6-4 nad Španělkou Nuriou Barezas Diazovou, zatímco wimbledonská šampionka Elena Rybakina a Simona Halepová rovněž postoupily.

Williamsová ve své druhé dvouhře od červnového návratu do Wimbledonu po roční nepřítomnosti v soutěži musela během téměř dvouhodinového zápasu hraného v horkém a vlhkém prostředí sáhnout hlouběji.

Williams, jeden ze 14 hlavních vítězů hlavního losování turnaje, který slouží jako doladění na US Open, zapečetil úvodní gól na čtvrtý setbol vintage smečí, kterou Barezas Diaz neměl šanci vrátit.

Zaregistrujte se a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

Druhý set byl těsnější a Williamsová si zlepšila podání ve fyzicky náročném 18minutovém zápase, během kterého ze svých sil překonala čtyři brejkboly na 4:4.

Williamsová poté zlomila soupeřku poté, co Barezas Diazová poslala široký bekhend a pokračovala v podání zápasu, aby získala své první vítězství ve dvouhře od French Open 2021.

Další za Williamsovou bude buď olympijská vítězka 12. nasazená Belinda Bencicová, nebo Češka Tereza Martínková.

Rumunská 15. nasazená Halepová, která kvůli nemoci odstoupila z utkání druhého kola ve Washingtonu z minulého týdne, potřebovala pouhých 61 minut k vítězství 6:0 6:2 nad Chorvatkou Donnou Vekic.

Halepová prošla prvním setem ve 21. minutě a nikdy se neohlédla, protože Vekicova frustrace rostla, jak zápas pokračoval.

„Není to o skóre, ale o tom, jak hrajete,“ řekla Halepová, která se nesetkala s žádným výpadkem, během rozhovoru na kurtu. „Byl jsem velmi agresivní a hrál jsem rychle, to je můj cíl a snažím se o to každý den.“

Halepovou, která vyhrála dva kanadské tituly, když se akce konala v Montrealu v letech 2016 a 2018, čeká ve druhém kole buď Číňanka Zhang Shuai, nebo Španělka Cristina Bosca.

READ  Každý Ind je hrdý na úspěch Neeraje Chopry: Kongres | Další sportovní zprávy

Rybakina, která minulý týden navázala na vítězství ve Wimbledonu výjezdem z prvního kola v San Jose, porazila Češku Marii Pozkovou 7-5, 6-7 (3), 6-1 a zajistila si své první vítězství jako grandslamová šampionka.

Další v kazašské Rybakině bude konfrontace s Američankou Coco Gauffovou, 10. nasazenou nebo Madison Pringleovou.

Kanadská 13. nasazená Laila Fernandezová zahájí večerní část v Torontu proti australské Storm Sandersové, než se Venus Williamsová střetne se Švýcarem Gillesem Teichmannem.