Senátor Chris Coons obhajuje reakci Bidenovy administrativy vůči Rusku

Vsadil na sankce jako odstrašující prostředek.

Demokratický senátor Chris Coons v neděli obhajoval reakci Bidenovy administrativy na konfrontaci mezi Ruskem a Ukrajinou a vzal v úvahu sankce jako odstrašující prostředek.

„Sponzorovala legislativu podporovanou Bílým domem k uvalení ochromujících sankcí v případě ruské invaze. Proč neuvalit sankce hned?“ Martha Raditzová, moderátorka pořadu ABC „This Week“, zeptala se senátora.

„Měli bychom přijmout dvoustranný návrh zákona, abychom ukázali odhodlání. A nyní uplatňovat nějaké sankce. Ale ty nejpřísnější sankce, druh sankcí, které jsme použili k přivedení Íránu k jednacímu stolu, je něco, čeho bychom se měli držet jako odstrašující prostředek, abychom zabránili poslednímu kroku.“ o invazi na Ukrajinu,“ řekl Koons.

Na otázku ohledně zpráv, že se britská rozvědka domnívala, že Rusko plánuje dosadit na Ukrajině promoskevskou vládu, Koons zdůraznil podporu Bidenovy administrativy současnému ukrajinskému vedení.

„Jednou z věcí, které děláme, abychom ukázali odhodlání a odhodlání obou stran, je jednat se Zelenským, abychom ho podpořili. Dvacet demokratických a republikánských senátorů a Sněmovny reprezentantů strávilo na Štědrý den dvě hodiny telefonováním se Zelenským a skupina dvou stran právě odešla.“ do Kyjeva na setkání s ním a s Ukrajinou minulý týden.“ „Spojené státy a Spojené království, naše zpravodajské komunity, nadále předem volají, do jaké míry Putin zamýšlí být agresivní a kreativní v otevřených i skrytých prostředcích, aby svrhl ukrajinskou nezávislost a suverenitu.“

Ministr zahraničí Anthony Blinken se tento týden v Ženevě setkal s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem, protože mezi Spojenými státy a Ruskem přetrvává napětí kvůli patové situaci s Ukrajinou. Zatímco diplomatická jednání pokračují, Biden ve středu přiznal, že věří, že ruský prezident Vladimir Putin poskytne Ukrajině vojáky, ale řekl, že Putin „nechce žádnou totální válku“.

READ  Ve zjevné politické změně Gantz říká, že Izrael může přijmout návrat k íránské dohodě

„Jste členem výboru pro zahraniční vztahy. [The] „Ministerstvo zahraničí se připravuje na souhlas s evakuací některých diplomatů a rodin,“ řekl Radatz a zpochybnil pravděpodobnost invaze.

„Nejdůležitější věc, kterou prezident Biden dělá, je odradit Putina od invaze na Ukrajinu,“ řekl Koons. „Spojil naše spojence v NATO.“ „V ostrém kontrastu se svým předchůdcem investoval čas a úsilí do obnovy našich evropských partnerství, Severoatlantické aliance.“

„Myslím, že naše práce v Senátu a Bidenova práce na posílení odstrašování je to, co doufáme, že bude fungovat,“ dodal. „Mám ale velké obavy, že se Putin bude v Evropě znovu jevit jako agresivní a v nadcházejících dnech nebo týdnech překročí hranici na Ukrajinu,“ dodal.

Když byl dotázán na hlasovací práva, Coons také zdůraznil, že je důležité, aby Kongres schválil národní legislativu, a hájil nedávné snahy demokratů slovy: „Budeme to zkoušet, budeme na tom dál pracovat.“

„Byl to důležitý boj, který ukázal ostrý kontrast mezi demokraty a republikány minulý týden na půdě Senátu,“ řekl.

Legislativa o volebních právech byla podporována všemi 50 demokraty v Senátu, ale nakonec neprošla, protože senátoři Joe Manchin, DW.Va a Kirsten Senema, demokratka z Arizony, byli proti odstranění překážky, aby se uvolnila cesta pro průchod prostou většinou.

„Ale opravdu jsi viděl důkazy o represi?“ zeptal se Raditz.

„Viděli jsme mnoho důkazů o tom, že jsou přijímány zákony, které se opírají o věci, jako jsou průzkumy veřejného mínění, hlasování mezi vozidly a 24hodinové předčasné hlasování. Omezení přístupu k volebním urnám, kteří jsou zvláště ohroženi zdravotními v případě probíhající pandemie,“ odpověděl Koons.

„Udělali jsme velký pokrok, abychom usnadnili hlasování během pandemie v roce 2020. Proč se k tomu v tuctu států vracíme, když pandemie neskončila? Proč klademe nové překážky, aby lidé mohli k volbám“ Viděli jsme chytře vytvořené zákony, které udělají věci, jako je automatické odstranění lidí z volebních seznamů nebo pro ně ztížení žádosti o hlasovací lístky, které jsou podle mého názoru určeny k potlačení hlasování,“ dodal.

READ  Nová analýza ukazuje, že nejméně polovina budov v Gaze byla poškozena nebo zničena

Od voleb v roce 2020 přijalo 19 států více než 30 zákonů, které ztěžují hlasování. Brennanové centrum pro spravedlnost. Prezident Joe Biden vyjádřil své „zklamání“ poté, co zákon ve středu selhal, a řekl, že použije „každý nástroj, který máme k dispozici, k obraně demokracie“.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *