Šéf zpravodajské služby říká, že Írán podporuje protesty ve Spojených státech proti válce v Gaze, aby vyvolal hněv a nedůvěru

Šéf zpravodajské služby říká, že Írán podporuje protesty ve Spojených státech proti válce v Gaze, aby vyvolal hněv a nedůvěru

WASHINGTON (AP) – Íránská vláda tajně podporuje americké protesty proti válce Izraele proti Hamásu v Gaze ve snaze vyvolat hněv před volbami plánovanými na podzim, řekl v úterý vysoký představitel amerických tajných služeb.

Pomocí populárních platforem sociálních médií ve Spojených státech se skupiny spojené s Teheránem vydávají za online aktivisty a povzbuzují… Protesty Ředitelka National Intelligence Avril Hainesová v prohlášení uvedla, že Spojené státy poskytly finanční podporu některým protestním skupinám.

„Írán se stal agresivnějším ve svém úsilí ovlivňovat zahraničí a snaží se zasít neshody a podkopat důvěru v naše demokratické instituce,“ řekl Haynes.

Snaha, kterou zaznamenal nejvyšší představitel amerických tajných služeb, je nejnovějším důkazem toho, že američtí nepřátelé využívají internet k deformaci domácích debat a rozšiřování politických rozdílů. Před volbami.

Mluvčí Bílého domu Karine Jean-Pierre uvedla, že je důležité varovat Američany, aby jim pomohli „chránit se před snahami cizích mocností využít nebo převzít jejich legitimní protestní aktivity“.

Írán také varoval, že „vměšování se do naší politiky a snaha vyvolat rozdělení je nepřijatelné“.

V posledních letech Írán, Rusko a Čína Všichni zdokonalili své schopnosti používat online roboty a sítě falešných účtů na sociálních sítích k zesílení rozdělujících debat ve Spojených státech o… Přistěhovalectvístřelba policií, COVID-19, ekologické katastrofy, A dokonce Čínské špionážní balónky.

Co byste měli vědět o volbách v roce 2024

Ve většině případů tyto vlivové kampaně využívají existující sociální konflikty a Haynes v úterý poznamenal, že Američané účastnící se protestů proti chování Izraele v Gaze mají právo vyjádřit svůj názor. Řekla ale, že Američané potřebují vědět, kdy se zahraniční strany snaží zasahovat do domácí americké politiky.

„Američané, na které se zaměřuje tato íránská kampaň, si možná neuvědomují, že interagují s cizí vládou nebo dostávají podporu od cizí vlády,“ řekl Haynes.

READ  Záplavy v Indii: Chennai se zastavila, protože město zaplavil silný déšť

Demonstrace proti izraelské agresi v Gaze V posledních měsících se na univerzitních kampusech po celé zemi objevily protesty. Protesty se rychle staly faktorem politických kampaní a byly podpořeny Obavy z antisemitismu A roli „Vnější podněcovatelé.“ „Stejně jako obavy z širšího regionálního konfliktu mezi Izraelem a Íránem.

Írán Spojené státy nejsou jedinou zemí, která se snaží ovlivnit americký diskurs před volbami v roce 2024. Během brífinku s reportéry v úterý představitelé tajných služeb uvedli, že američtí nepřátelé se pokusí využít nejnovější umělou inteligenci k rozšíření dosahu a průniku. … Dezinformace o volbách.

Úředníci – z agentur, včetně FBI a kanceláře ředitele národní zpravodajské služby – hovořili s novináři pod podmínkou anonymity podle základních pravidel stanovených kanceláří ředitele.

Rusko zůstává největší hrozbou, podle úředníků, kteří uvedli, že Kreml vyvíjí úsilí na vládní úrovni k šíření volebních dezinformací před volbami v roce 2024 Rusko se již pokusilo využít debaty o imigraci jako součást své volební kampaně. Strategie na podkopání mezinárodní podpory pro Ukrajinu.

Rusko se také snaží zakrýt své stopy praním svých dezinformací prostřednictvím nezávislých zpravodajských webů a prostřednictvím amerických ovlivňovatelů, kteří možná nevědí, že odrážejí ruské body.

Úředníci odmítli přímo odpovědět na otázku, zda Rusko upřednostňuje konkrétního prezidentského kandidáta, ale poukázali na to, že preference země zůstaly nezměněny od předchozích volebních cyklů, kdy americké zpravodajské agentury hodnotily Rusko jako snahu o zvolení republikánského kandidáta Donalda Trumpa.

zatímco Čína Instalováno Rozsáhlá dezinformační kampaň Před nedávnými volbami na Tchaj-wanu byla tato země letos opatrnější v používání dezinformací zaměřených na Američany. Úředníci v úterý uvedli, že Čína nevykazuje žádné známky toho, že by se pokusila ovlivnit prezidentské klání.

Jeden úředník řekl, že Čína nevidí smysl ve výběru mezi dvěma kandidáty, kteří se snaží omezit svůj vliv.

READ  Dalajlama přijíždí do New Yorku na výlet za lékařskou léčbou

Senátor Mark Warner, předseda senátního výboru pro zpravodajství, řekl, že Spojené státy mohou být letos zranitelnější vůči zahraničním dezinformacím, než tomu bylo před volbami v roce 2020. Poděkoval zpravodajské komunitě za uspořádání úterního brífinku jako způsobu, jak informovat veřejnost o hrozbě.

„Zejména sociální média zůstávají běžným vektorem pro skryté pokusy o zahraniční vliv a naši protivníci se nadále zaměřují na rozdmýchávání sociálního, rasového a politického napětí mezi Američany,“ řekl Warner, demokrat z Virginie.

___

Spisovatel Associated Press Eric Tucker ve Washingtonu přispěl k této zprávě.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *