Šéf české policie podporuje úřady, které později zasáhly proti mrtvému ​​Římanovi a truchlí nad ztrátami na životech – první taková zpráva

Policejní prezident John Evezdar vyjádřil soustrast nad smrtí člena římské komunity Stanislava Domplise a vyjádřil plnou podporu orgánům, které proti němu před jeho smrtí zasáhly. Po českém premiérovi Andrzejovi Babikovi a českém ministru vnitra Johnu Hamzekovi se stal Evejdar třetím českým úředníkem, který podpořil úřady.

Švejdarovo prohlášení je vůbec prvním vyjádřením zármutku nad ztrátami na životech kteréhokoli příslušníka policejního sboru. Zítra na mimořádné tiskové konferenci zveřejní policie další informace o sobotním incidentu a zásahu úřadů.

„Pečlivě jsem prozkoumal okolnosti, za nichž policisté v Deplisu zasáhli. Nejprve lituji smrti toho mladého muže a vyjádřím soustrast pozostalým,“ řekl policejní šéf.

„Zároveň vyjadřuji plnou podporu zasahujícím orgánům. Vím, že jsi udělal správnou věc, a stojím při tobě!“ řekl.

Podle prohlášení zveřejněného v pondělí členové občanské společnosti Česká státní rada pro záležitosti římských menšin Rád bych se s tímto incidentem setkal s policejním prezidentem a důrazně odsuzuji podporu, kterou úřadům vyjádřili ministr vnitra a předseda vlády. Na rozdíl od policejního prezidenta žádný z těchto politiků nelitoval smrti pana Tommyho.

K incidentu v Deblisu došlo v sobotu 19. června. Na sociální média byly zveřejněny amatérské videozáznamy, z nichž osoba fyzicky odolávala, křičela a úřady proti němu použily sílu, včetně klečení na krku.

Zasahující důstojník klečel několik minut na krk zadrženého Římana, jak dříve informovala zpravodajská služba Romia.com. Podle policie zemřel pan Dome v sanitce přivolané na místo.

Videozáznamy však ukazují, že pan Tome se již přestal hýbat, když kráčel uličkou, a není jasné, zda byl převezen sanitkou na nosítkách, nebo zda mu na nohou pomohla policie. To je také jedna z otázek, na které může policie odpovědět během mimořádné tiskové konference, která se má konat zítra v 15:00 v laboratoři Asta Nat.

READ  Češi hledají pomoc v zahraničí při léčbě pacientů s COVID-19

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *