Sebastian Corda trénoval se dvěma českými tenisovými symboly

Sebastian Corda má na turné určitě dobré kontakty, protože trénoval s bývalým slamovým finalistou a slamovým šampionem.

Jednadvacetiletý Američan, kterému v žebříčku ATP patří 40. místo na světě, si užívá skvělou kariéru.

Po brzkém odchodu z Indian Wells přišla Corda k soudu se dvěma českými tenisovými symboly 21. století. Viděno na Twitteru, Corda se setkala s finalistou Wimbledonu 2010 Tomášem Berdychem a dvojnásobným šampiónem ve čtyřhře Radkem Štěpánkem.

Berdych skončil v květnu 2015 na čtvrtém místě na světě a ve všech čtyřech slamech dosáhl alespoň semifinále. V letech 2012 a 2013 vyhrál Davisův pohár a získal 13 profesionálních titulů, včetně Paris Masters 2005.

Poté, co v roce 2006 skončil osmý na světě, měl Štěpánek nejvíce vítězství ve čtyřhře.

S čtyřhrou Leander Paes vyhrál 2012 Australian Open a 2013 US Open. Jeho nejvyšší čtyřhra byla v listopadu 2012 na čtvrtém místě na světě.

Korta je synem další české tenisové legendy Petera Korty, bývalé světové dvojky a šampióna Australian Open 1998.

Junior Corda ve své kariéře ATP začal dobře a v loňském roce dosáhl na čtvrté kolo Roland Garros při svém hlavním remízu.

Navíc americký talent již získal svůj první kariérní titul na turnaji ATP Tour, když vyhrál ATP250 Emilia-Romagna Open v květnu 2021 na antuce v italské Pharmě.

Nakonec Corda skončil čtvrtý v ATP ‚Race to Milan‘ a získal body 21 nebo méně, čímž se kvalifikoval do dalšího finále ATP Gen o nejlepší talent ATP.

Porazil pouze finalistu Miami Open Janicka Sinnera, semifinalistu US Open Felixa Agar-Aliasima a čtvrtfinále US Open Carlose Alcarase.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *