Seamus Blakely reaguje na obtěžování Twitchi: „Tohle nebyla budoucnost Xbox Live, kterou jsme si představovali“

2021 zdůrazňuje obtěžování na Twitchi, zejména u žen. Nyní upoutá pozornost průmyslu nový klip ze streamovacího zařízení Grenade Queen, přičemž spoluzakladatel Xboxu Seamus Blackley řekl, že obtěžování, které vylíčil, „nebylo její budoucností“. [Xbox Live] naši představivost.“

Video ukazuje, jak je Grenade Queen obtěžována při hraní Halo Infinite, ke kterému popsala: „Žádná žena by to neměla řešit, pokud má jeden těžký zápas proti slušným lidem…to k tomu prostě patřilo.“

Její komentáře vyvolaly četné reakce žen, které uvedly, že zažily stejné chování. „Mé jméno pro Xbox je mé jméno IRL,“ napsal jeden uživatel. „Oni to vidí a hned na mě zaútočí. Jen proto, že jsem holka. Nikdy si nemůžu užít pvp. Dokonce ani zápasy robotů. Moji spoluhráči mě zabíjeli, přejížděli mě, bili mě pěstí. Jako co sakra??? Tak špatné že jsem ochoten zaplatit peníze za změnu jména na Xboxu.

Blakely byl mezi těmi, kteří si toho všimli, a v odpovědi napsal: „Tohle nebyla budoucnost [Xbox Live] naše vnímání. Jako komunita a s pomocí [Microsoft] Toto je potřeba zapnout a vypnout. Změnit to bude vyžadovat týmovou práci mezi hráči, vývojáři a výrobci konzolí a nadešel čas. je čas“.

Grenade Queen později sdílel snímek obrazovky Omlouvám se hráčům, kteří ji obtěžovali, ale hlavním problémem zůstává obtěžování, přičemž v roce 2021 se stále častěji objevují nenávistné útoky. V září několik tvůrců streamování zorganizovalo bojkot, aby upozornili na obtěžování marginalizovaných tvůrců.

READ  Vypadá to, že tento víkend přichází oznámení nového Guilty Gear Strive nebo DNF Duel

V samostatném rozhovoru s Axios„Nebyla věnována dostatečná pozornost otázce“ obtěžování, zatímco tým pracuje na Xbox Live, řekl Blakely.

„Za poslední dvě desetiletí jsem přešel od zla k čistému zlu,“ řekl Blackie.

Blakely vyzval Microsoft a Steam, aby „vyfoukly bublinu“ a „jasně potvrdily, že existuje problém“. Ještě se tak nestalo, řekl, protože vydavatelé se obávají, že to „odcizí ‚jádro‘ publika, které popsal jako ‚směšné‘.“ Tvrdil také, že na mocenských pozicích ve studiích by měli být marginalizovaní lidé.

„Je jasné, že lidem se daří mnohem lépe, když se jejich online reputace vztahuje k jejich skutečnému životu, a je také jasné, že důsledky vymáhání jsou účinnější, pokud se hráči jednoduše nemohou přesunout na nový náhodný účet,“ řekl Blakely.

Twitch zareagoval tím, že zasáhl proti toxickým bannerům a zavedl nové pokyny, ale s blížícím se rokem 2022 je jen málo známek obtěžování.

Autor obrázku na Bloggeru: Getty Images / David McNew

Kat Bailey je hlavní redaktorkou zpravodajství IGN

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.