Sdílení Google Drive a YouTube se v červenci změní

Již brzy budou veřejné odkazy na nespočet položek uloženy Disk Google A Youtube Přestane to fungovat. Ve jménu vylepšeného zabezpečení mění Google způsob, jakým zachází se sdílením odkazů v obou službách, a zatímco aktivní uživatelé se mohou odhlásit z přepínače, soubory a videa opuštěné v nepoužívaných nebo neaktivních účtech mohou navždy zmizet z dohledu .

Je to proto, že sdílené odkazy jsou nyní součástí nového systému, který podle Googlu zvyšuje zabezpečení. Na YouTube se zdá, že novější odkazy je pro kohokoli obtížné uhodnout nebo k nim přistupovat, aniž by jim výslovně poskytli přístup. Novější odkazy také ovlivňují větší aktivitu spojenou s konkrétními účty a vyžadují přihlášení diváků, což umožňuje sledovat přístup a stát se součástí profilu každého uživatele.

Změny na YouTube ovlivní všechna videa, která jsou veřejná, ale byla označena jako „neveřejná“. Jako Popsáno v blogovém příspěvku A Pětiminutové video فيديوU neveřejných videí nahraných před rokem 2017 bude od 23. července změněn jejich stav na „soukromý“. Způsob, jakým nyní soukromá videa fungují, zabije všechny zastaralé odkazy nebo vkládání a navíc omezí jejich účast na maximálně 50 lidí – ke sledování všech bude potřebovat účet Google.

U lidí, kteří dávají přednost sdílení starých neveřejných videí s veřejnými odkazy, vloženími a komentáři, se mohou odhlásit na základě jednotlivých účtů Vyplňte tento formulář během příštího měsíce. Jedinou další možností je znovu nahrát tato videa a nechat je označená jako neveřejná.

Disk Google prochází stejnou změnou, jak bylo oznámeno dnes dříve Na blogu Workspace Updates. Kliknutím na odkaz nyní získáte přístup k souborům uloženým v cloudu, který bude obsahovat klíč prostředku, který určuje, kdo může nebo nemůže přistupovat. Pokud jste již k souboru přistupovali (pravděpodobně jste přihlášeni ke svému účtu Google), budete k němu mít i nadále přístup, a pokud máte přímý přístup, bude to i nadále fungovat.

READ  Komunita bojových her reaguje na seznam masivních změn přicházejících do poslední aktualizace Street Fighter 5

E-mail s aktualizací zabezpečení Disku Google

Pokud ne, budete muset odeslat žádost o přístup k souboru nebo složce. Pokud máte osobní účet Google / Gmail a používáte Disk, obdržíte po 26. červenci e-mail s upozorněním na všechny soubory, které budou touto změnou ovlivněny. Pokud váš účet obsahuje odkazy, které budou ovlivněny, budete se moci odhlásit od aktualizace zabezpečení, pokud tak učiníte do 13. září 2021.

Pokud používáte účet Google Workspace, který spravuje váš zaměstnavatel, škola nebo jiná organizace, bude to komplikovanější. Správce / IT oddělení si může vybrat Chcete-li se úplně odhlásit, použít aktualizaci pro všechny bez možnosti odhlásit se, nebo použít aktualizaci a umožnit jednotlivým uživatelům ji odebrat z určitých souborů.

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.