The Wall Street Journal pátek Nastínil, co lze očekávat od svého dlouho zvěstovaného projektu AR/VR headsetu, a potvrdil mnoho podrobností, které dříve uvedl BloombergMark Gorman W Informacekde je co?

Zpráva naznačuje, že Apple plánuje odhalit náhlavní soupravu na červnové WWDC a říká, že mnoho setkání na konferenci se bude týkat vývoje softwaru pro náhlavní soupravu. Tisková agentura však tvrdí, že sériová výroba telefonu by měla začít až v září kvůli zpožděním výroby. Apple prý s headsetem „očekává nějaké problémy s výrobou“, ale žádná specifika neexistují.

Očekává se, že headset bude mít vnitřní obrazovku pro virtuální realitu, zatímco externí kamery umožňují uživatelům vidět skutečný svět uvnitř headsetu s překryvy rozšířené reality. Tato směs je známá jako „smíšená realita“.

Mezi další podrobnosti potvrzené zprávou patří, že headset je „experimentální“ a „nekonvenční“ ve srovnání s většinou ostatních produktů Apple, stojí asi 3000 dolarů a má externí baterii připevněnou k pasu. Zpráva dodává, že FaceTime, Apple Fitness + a hraní by mohly být tři hlavní případy použití náhlavní soupravy.

I když zatím není jasné, co je největší prodejní předností reproduktoru, jeho schopnosti „daleko převyšují schopnosti konkurentů“, podle některých zdrojů zmíněných ve zprávě. Náhlavní souprava od Applu prý nabízí „vyšší úroveň výkonu a ponoření“ než některá konkurenční zařízení, jako například headset Quest Pro mateřské společnosti Facebooku.

WWDC začíná klíčovým projevem společnosti Apple 5. června, což znamená, že náhlavní souprava společnosti Apple je pravděpodobně jen několik týdnů od odhalení veřejnosti.

populární příběhy

Apple oznamuje Final Cut Pro a Logic Pro pro iPad spolu s modely předplatného

Apple dnes oznámil, že Final Cut Pro a Logic Pro přijdou na iPad koncem tohoto měsíce prostřednictvím předplatitelských modelů. Pro více videí se přihlaste k odběru kanálu MacRumors YouTube. Apple říká, že Final Cut Pro a Logic Pro obsahují zcela nová dotyková rozhraní, která využívají výhod multitouch na iPadu: Final Cut Pro a Logic Pro pro iPad představují zcela nová dotyková rozhraní, která uživatelům umožňují…

Disney + a Hulu se spojily do jedné aplikace

Disney plánuje spojit streamovací služby Hulu a Disney+ do jedné aplikace do konce tohoto roku, řekl včera generální ředitel Disney Bob Iger během výzvy společnosti Disney k výdělkům za druhé čtvrtletí (přes TechCrunch). Jediná streamovací aplikace bude obsahovat programy od Hulu i Disney+, ale Disney+, Hulu a ESPN+ zůstanou dostupné i jako samostatné služby. Vestavěná aplikace bude nejprve zpřístupněna …

Aplikace Facebook Messenger Apple Watch bude ukončena do konce května, říká Meta

Aplikace Apple Watch pro Facebook Messenger bude podle Meta na konci tohoto měsíce ukončena a uživatelé nebudou moci odpovídat na zprávy ve službě ze svého zápěstí. Příspěvky sdílené na sociálních sítích obsahovaly snímek obrazovky s upozorněním zaslaným několika uživatelům v posledních dnech, které je informovalo, že Messenger již nebude po 31. květnu dostupný jako aplikace pro Apple Watch, ale…